درمان آرتروز گردن در منزل با ورزش

3.5
(20)

وقتی عضلات گردن و قسمت فوقانی کمر ضعیف می شوند ، سر به جلو افتاده و فشار بیشتری روی ستون فقرات گردنی وارد می شود که می تواند منجر به درد گردن شود. تقویت این عضلات می تواند به بهبود وضعیت کمک کرده و سر را به موقعیت خنثی نزدیک کند. در این مقاله از ورزش بلاگ راه های درمان آرتروز گردن در منزل با ورزش و درمان قطعی آرتروز گردن را بررسی می کنیم.

ما طی سالها فشار زیادی بر روی مفاصل خود قرار داده ایم. سرانجام آنها علائم ساییدگی و پارگی را نشان می دهند. با افزایش سن ، آرتروز می‌تواند باعث سفت و زخم شدن مفاصل زانو ، دست ها ، مچ ها و پاها شود. آرتروز همچنین مهره های گردن ما را تحت تأثیر قرار می دهد ، که از سالها حمایت از سر ما فرسوده می شود. طبق آکادمی جراحان ارتوپدی آمریکا، پس از ۶۰ سالگی ، بیش از ۸۵ درصد افراد دچار آرتروز در گردن خود هستند.

مقاله مرتبط : تمرینات آب درمانی برای آرتروز گردن

درمان آرتروز گردن با ورزش

اگر گردنتان درد می‌کند، به پزشک مراجعه کنید تا دقیقاً علت درد شما را بفهیمد. می توانید به پزشک خانواده خود مراجعه کرده و یا به متخصصی مانند ارتوپد یا روماتولوژیست مراجعه کنید. پزشک شما همچنین می تواند برای کمک به تسکین دردی مانند تغییرات وضعیتی ، فیزیوتراپی ، یوگا یا پیلاتس ، در مورد روش های درمانی به شما مشاوره دهد. و ممکن است پزشک داروهای تسکین دهنده درد یا تزریق استروئید را برای شما توصیه کند.

مقاله پیشنهادی : درمان تنگی کانال نخاعی کمر با ورزش

بهترین ورزش برای آرتروز گردن

همچنین می توانید تمرینات پایه‌ای را در خانه امتحان کنید. اگرچه ممکن است وسوسه شوید که گردن خود را بی درد نگه دارید ، اما بی حرکت ماندن فقط سفتی را افزایش می‌دهد. همچنین باعث می شود حتی حرکت بیشتری از دست دهید. حرکات کششی و تقویت کننده عضلات به حفظ گردن و کاهش درد آرتروز کمک می کند. در اینجا چند تمرین وجود دارد که می توانید برای تسکین درد آرتروز گردن امتحان کنید. به یاد داشته باشید که در هر تمرین به آرامی حرکت کنید. هرگز حرکات ناگهانی انجام ندهید و گردن خود را تکان ندهید. پیچاندن و چرخاندن گردن در تمرین چرخش گردن انجام می‌شود. همچنین، اگر هرگونه ورزش گردن درد شما را افزایش می‌دهد، آن را متوقف کنید.

مقاله پیشنهادی : حرکات کششی برای عضلات زیر بغل

۱. خم شدن و چرخش کنار گردن

ورزش برای درمان گردن درد

بایستید یا رو به جلو بنشینید و با کج شدن گردن به سمت راست شروع کنید. شما باید کشش را از طریق گردن تا عضله دام خود احساس کنید. بعد از حدود ۱۰ ثانیه ، سر خود را به آرامی در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. وقتی به شانه چپ رسیدید ۱۰ ثانیه مکث کنید. چرخش را با پایان دادن به همان جایی که شروع کرده اید ، کامل کنید. این مراحل را در جهت عقربه های ساعت تکرار کنید. این حرکت را ۲-۳ بار تکرار کنید.

بیشتر بخوانید : حرکات بدنسازی با دمبل

۲.  چرخش گردن

درمان آرتروز گردن در منزل با ورزش

ورزش های گردن می توانند به رفع تنش در سر ، گردن و شانه ها کمک کنند. ابتدا با ستون فقرات صاف بایستید یا بنشینید. در حالی که سرتان را به آرامی می چرخانید تا به شانه راست نگاه کنید ، سطح چانه خود را حفظ کنید عضلات گردن خود را درگیر کنید ، و این وضعیت را به مدت ۵ ثانیه حفظ کنید. – به آرامی به حالت اولیه برگردید. سپس سمت مخالف را انجام دهید. هر طرف را ۵ بار انجام دهید.

مقاله پیشنهادی : حرکات اصلاحی برای درمان افتادگی شانه

۳. چرخش شانه

ورزش آرتروز گردن درمان آرتروز گردن در منزل با ورزش

بازوها را در کنار خود بایستید. شانه ها را با حرکت دورانی به عقب بچرخانید ، ۵ چرخش را انجام دهید. سپس ۵ چرخش به جلو را انجام دهید. این حرکت را ۲-۳ بار تکرار کنید.

بیشتر بخونید : تمرین با کش بدنسازی برای تقویت عضلات بازو ، شکم و سرشانه

۴. رسیدن بازوی از بالای سر

آموزش حرکات اصلاحی آرتروز گردن

روی صندلی بنشینید ، رو به جلو و پاها را روی زمین قرار دهید. بازوی راست خود را تا بالای سر خود گسترش دهید و به سمت چپ برسید. نیم تنه خود را خم کنید تا جایی که کشش را در لت راست و شانه خود احساس کنید. بازگشت برای شروع ۵ بار تکرار کنید ، سپس همان کار را با بازوی چپ انجام دهید.

مقاله پیشنهادی : ورزش بارفیکس برای لاغری

۵. پرس کتف

بهترین ورزش‌ها برای درمان آرتروز گردن

در حالی که بازوها را در کنار خود دارید ، تیغه های شانه خود را به هم فشار دهید و به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید و رها کنید. این کار را ۳ تا ۵ بار تکرار کنید.

۶. فرشته دیواری

درمان-درد-آرتروز-گردن درمان آرتروز گردن در منزل با ورزش

پشت خود را صاف کنار دیوار بایستید. ممکن است لازم باشد پاها را کمی بیرون بیاورید تا کمرتان کاملاً در برابر دیوار نرم شود. بازوها را به سمت بیرون دراز کنید تا شکل “T” در برابر دیوار ایجاد شود ، سپس آرنج ها را خم کنید تا زاویه ۹۰ درجه ایجاد کنید. بازوها را به آرامی و با حرکتی “فرشته برف” حرکت دهید و اطمینان حاصل کنید که آنها در تمام مدت روی دیوار صاف می مانند. وقتی انگشتانتان بالای سرتان لمس می شوند ، به ابتدا برگردید. ۳ ست ۱۰ تکراری را کامل کنید.

مقاله پیشنهادی : درمان قوز کمر با بدنسازی

درمان قطعی آرتروز گردن

برای درمان آرتروز گردن با ورزش و کاهش درد می توانید روزانه یک ترتیب کششی انجام دهید. حداقل ۱۰ دقیقه در هر جلسه هدف داشته باشید. قبل از پرش به سمت حرکت های تقویت کننده ، حتماً گرم شوید. مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ ۱۰ دقیقه کاردیو یا پیاده روی برای آرتروز گردن را در نظر بگیرید تا عضلات خود را آماده کنید و خون در بدن جریان یابد. مجموعه‌ای از حرکتهای تقویت کننده را حداقل ۳ بار در هفته انجام دهید تا بیشترین تأثیر را داشته باشید. هدف ترکیبی از ۳ حرکت در هر جلسه است.

بیشتر بخوانید : گرم کردن بدن قبل از ورزش های مختلف و درمان گرفتگی عضلات بعد از ورزش

آیا ورزش آرتروز گردن را پیشگیری و درمان می کند؟

در بعضی موارد ، درد گردن و کمر در خانه قابل درمان است. کشش روزانه و تقویت منظم با ورزش برای آرتروز دست و گردن ممکن است به شما کمک کند تا تسکین پیدا کنید. می توانید از فیلم ورزش برای آرتروز گردن نیز استقاده کنید. اما اگر با درمان آرتروز گردن در منزل با ورزش درد شما ادامه یافت – یا بدتر شد – باید با پزشک یا سایر مراکز بهداشتی مشورت کنید. علائم شما می تواند به یک بیماری زمینه ای مرتبط باشد که نیاز به درمان حرفه ای دارد.

کلید واژه مرتبط : پماد برای آرتروز گردن و فیلم آرتروز گردن و ورزش های مضر برای آرتروز گردن و درمان آرتروز گردن در طب سنتی

چه میزان این مقاله کمک کننده بود؟

میانگین 3.5 / 5. تعداد نظرات 20

برای ارزش دهی به این مقاله پیشتاز باشید!

دیدگاهتان را بنویسید