پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر میکند ؟

3.2
(73)

آیا شما هم جزو کسانی هستید که می‌پرسند پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر میکند ؟ زمانی که بحث پیاده روی و لاغری مطرح می‌شود، همه فکر می‌ کنند که تنها عضلات پایینی بدن استفاده می‌شوند. با اینکه آنها عضلاتی هستند که هنگام پیاده ‌روی بیشترین درگیری را دارند، سایر گروه‌های عضلانی نیز به کار گرفته می‌شوند. این عضلات شامل عضلات شکمی، بازوها، کمر و البته قلب هستند. در این مقاله از ورزش بلاگ به این سوال که پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر میکند ؟ و میزان کاهش وزن با پیاده روی جواب می دهیم.

در مقاله روبرو در مورد پیاده روی در خانه توضیح داده ایم : یک ساعت پیاده روی در خانه چند کالری میسوزاند ؟

تاثیر-پیاده-روی-در-لاغری-شکم-و-پهلو

بنابراین منصفانه است در جواب این پرسش که پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر میکند، بگوییم پیاده روی یک ورزش کامل است که تعداد زیادی از عضله‌ها را به کار گرفته و موجب تناسب اندام در همه‌ی نواحی بدن می‌شود.

سوزاندن چربی شکم با پیاده روی

مانند همه‌ی ورزش‌های هوازی، تاثیر پیاده روی در لاغری شکم و پهلو نیز بر کسی پوشیده نیست. اثرات پیاده روی در کاهش وزن به شما کمک می‌کند وزن خود را کم کرده و به تناسب اندام دلخواه‌تان برسید. راه رفتن سریع حدود 4 کالری در هر دقیقه می‌سوزاند، بنابراین نیم ‌ساعت راه رفتن در پنج روز هفته معادل سوزاندن 600 کالری است.

برای کاهش چربی بدن، علاوه بر پیاده‌ روی باید کالری مصرفی خود را نیز کاهش دهید. چرا که اگر کالری مصرفی شما از کالری‌ای که با ورزش می‌سوزانید بیشتر باشد، شما در امر کاهش وزن خود چندان موفق نخواهید بود.

در پاسخ به این سوال که چگونه کالری مصرفی را محاسبه کنیم ، این مقاله را برای شما تهیه کرده‌ایم

پیاده روی برای لاغری

عضله‌سازی با پیاده‌ روی

هنگام پیاده‌ روی چندین گروه عضلانی درگیر می‌شوند از این رو پیاده‌ روی به تقویت عضلات بدن کمک کرده و استقامت شما را نیز بالا می‌برد.

پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر میکند ؟

ایا پیاده روی پاها را لاغر میکند ؟

عضلات پایینی بدن شما بیشترین تاثیر را از پیاده ‌روی می‌گیرند. این عضلات شامل ران، باسن و ساق پا هستند. عضلات چهارسر ران شما بزرگترین عضلات بدن هستند و برای بلند کردن پا و حرکت رو به جلو استفاده می‌شوند. در پشت پا عضلات همسترینگ وظیفه‌ی حرکت رو به عقب پای شما را بر عهده دارند. هنگام پیاده ‌روی هر زمانی که پای خود را خم می‌کنید، این عضلات درگیر می‌شوند.

برای داشتن یک پیاده روی حتما کفش ورزشی مناسب تهیه کنید.

عضلات باسن از قوی‌ترین عضلات بدن هستند. آنها وظیفه‌ی پایداری بدن را به عهده دارند و به شما اجازه می‌دهند بایستید. زمانی که پیاده‌ روی می‌کنید، مخصوصا اگر با سرعت زیادی این کار را کنید، این عضلات هم به مقدار زیادی تحت تاثیر قرار می‌گیرند. اگر روی شیب پیاده ‌روی کنید، عضلات باسن به شدت کار می‌کنند و به مرور زمان تقویت می‌شوند. عضلات ساق پا هم به کشیده شدن مچ پای شما کمک می‌کنند و نقش مهمی در حرکت رو به جلوی شما بازی می‌کنند. اما بر خلاف باور عمومی پیاده روی و لاغری ران و عضلات پا شما تاثیر نمی‌گذارند!

مقاله پیشنهادی : بعد از پیاده روی چه بخوریم

اصول پیاده روی صحیح برای چربی سوزی و لاغری شکم

پیاده روی برای لاغری شکم

اول از همه، زمانی که شما با سرعت پیاده ‌روی می‌کنید، قلب شما سریع‌تر می‌زند و تندتر نفس می‌کشید. این کار به صورت طبیعی به تقویت عضلات شکم شما می‌انجامد. علاوه بر آن، عضلات شکم شما به عنوان تثبیت کننده بدن عمل می‌کنند و به صورت مداوم زمانی که مشغول پیاده ‌روی هستید تعادل بدن شما را حفظ می‌کنند.

قلب

فعالیت قلب شما متناسب با سرعت پیاده‌ روی است. پیاده ‌روی باعث می‌شود قلب شما به مقدار بیشتری نسبت به حالت معمول فعالیت کند و همانطور که به سایر عضلات شما کمک می‌کند، قلب شما را نیز تقویت خواهد کرد.

عضلات بالایی بدن شما هم در پیاده‌ روی نقش دارند

بالا بردن سرعت پیاده ‌روی (100 تا 120 قدم بر دقیقه) منجر به حرکت کردن بازو‌های شما خواهد شد. این حرکت طبیعی منجر به تقویت عضلات بالایی و کمر شما می‌شود. زمانی که پیاده‌ روی را به صورت متداوم انجام دهید، در مقابل درد کمر در امان خواهید بود.

برای آشنایی با بهترین ورزش‌های دیسک کمر و سیاتیک که می‌توانید در خانه انجام دهید این مقاله را مطالعه کنید.

بهترین نوع پیاده روی برای آب کردن شکم

چطور از پیاده روی برای لاغری شکم و پهلو و کاهش وزن بهره ببریم ؟

برای اینکه بهترین نتیجه را از پیاده ‌روی بگیرید، باید این کار را به صورت متداوم و با شدت و بازه‌ی زمانی مشخصی انجام دهید. متخصصان پیشنهاد می‌کنند هر فعالیت هوازی، از جمله پیاده‌ روی را برای 150 دقیقه در هفته و با شدت متوسطی انجام دهید.

انجام پیاده‌ روی با سرعت متوسط باعث بالا رفتن ضربان قلب شما بدون ایجاد نفس‌تنگی می‌شود. با بالاتر رفتن سطح تناسب اندام خود، شما می‌توانید مدت طولانی‌تر و با سرعت بیشتری به پیاده ‌روی بپردازید. یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش شدت پیاده ‎‌روی، انجام آن در مناطق شیب ‌دار یا انجام تمرینات بازه‎‌ ای است.

اثرات پیاده روی در کاهش وزن

شاید سوال شما نیز باشد که با پیاده روی چند کیلو در ماه کم میکنیم؟ زمانی که شروع به پیاده روی برای لاغری پهلو می‌کنید، می‌خواهید به سرعت نتیجه بگیرید. اما پاداش تلاش سخت شما به شرایط بدنی از جمله وزن و تناسب چربی و عضله‌ی شما بستگی دارد. اگر نیاز دارید چربی بیشتری از دست بدهید، زمان بیشتری هم طول خواهد کشید تا به نتیجه‌ی دلخواهتان برسید. پس یک برنامه پیاده روی برای کاهش وزن برای خود تهیه کنید.

بهترین ورزش‌ها برای لاغری شکم و پهلو را از دست ندهید !

به یاد داشته باشید که نه تنها پیاده روی برای لاغری شکم، پهلو و کاهش وزن شما تاثیرات زیادی دارد ، بدن شما را از داخل نیز سالم‌تر می‌کند و خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند مشکلات قلبی، دیابت، سرطان و غیره را نیز کاهش می‌دهد.

1. ایا پیاده روی صورت را لاغر میکند؟

صورت شما به علت نوسان مکرر وزن بدن، به طور مداوم در حال انقباض و انبساط است، اما نهایتاً کار به جایی می رسد که پوست صورت به خاطر از دست رفتن کلاژن و کاهش انعطاف پذیری آن، نمی تواند مانند گذشته منقبض و سفت شود. در این شرای ممکن است صورت شما در اثر پیاده روی زیاد لاغر شود.

2. بهترین زمان پیاده روی برای لاغر شدن و پیاده روی در صبح بهتر است یا عصر؟

شاید سوال شما نیز باشد که ایا پیاده روی در شب باعث لاغری میشود؟ در جواب باید گفت که پیاده روی در هر زمانی یک کار مفید است. با این حال، پیاده روی شبانه نسبت به پیاده روی در صبح ارجحیت دارد. 15 دقیقه پیاده روی بعد از شام به هضم غذا کمک می کند و چربی های شکم را می سوزاند.

منبع : سایت هلت لاینچه میزان این مقاله کمک کننده بود؟

میانگین 3.2 / 5. تعداد نظرات 73

برای ارزش دهی به این مقاله پیشتاز باشید!

6 دیدگاه دربارهٔ «پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر میکند ؟»

  1. تجربه من از پیاده روی این هست که پیاده روی، بیشتر روی پاها و ران، اثر دارد، و پاها را لاغر تر میکنه، ولی شکم و پهلو را تحت تاثیر قرار نمیده.

    پاسخ
  2. پیاده روی بالا تنه رو لاغر نمیکنه فقط پاها باسن و لاغر میکنه کساییکه پاها و باسن لاغری دارن باید از پیاده روی زیاد خود داری کنن

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید