هر گرم چند کالری است ؟

3.5
(90)

محاسبه ی کالری‌ مصرفی یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به یک رژیم غذایی سالم است. با فهمیدن تفاوت بین کالری و گرم و تبدیل کالری به گرم با دانستن این که هر گرم چند کالری است، شما می‌ توانید به سادگی کالری‌ های موجود در هر ماده‌ی غذایی را محاسبه کنید. این مقاله از ورزش بلاگ را دنبال کنید.

مقاله پیشنهادی : کالری نقصان چیست ؟

هر گرم چربی چند کالری است ؟

هر گرم چربی 9 کالری دارد. برای اینکه بفهمید در یک ماده‌ی غذایی چند کالری چربی وجود دارد ، وزن به گرم چربی موجود در آن ماده‌ی غذایی را در 9 ضرب کنید.

برای مثال، اگر در ماده‌ی غذایی مورد نظر 10 گرم چربی وجود دارد، با ضرب این عدد در 9 ، کالری کل 90 گرم را برای آن ماده غذایی بدست می‌آورید.

برای اینکه بفهمید در یک محصول چقدر چربی وجود دارد، عدد اولیه‌ای که قبلا بدست آوردید را در تعداد وعده‌هایی که آن محصول از آن ماده‌ی غذایی در خود دارد ضرب کنید. برای مثال اگر روی برچسب محصول نوشته شده است که 3 وعده‌ غذایی است، شما 90 کالری را در 3 ضرب می‌کنید و عدد 270 کالری را برای کل محصول بدست می‌آورید.

در مقاله روبرو بخوانید : یک ساعت بدنسازی چقدر کالری میسوزاند ؟

تبدیل-کالری-به-گرم-چقدر-کالری-مصرف-کنیم-تا-لاغر-شویم-؟

هر گرم پروتئین و کربوهیدرات چند کالری است ؟

در جواب به سوال هر گرم کربوهیدرات چند کالری دارد؟ باید گفت که کربوهیدرات یک ترکیب طبیعی است که از کربن ، اکسیژن و هیدروژن ساخته شده است و هر گرم آن 4 کالری دارد. برای بدست آوردن مقدار کالری کربوهیدرات موجود در یک ماده‌ی غذایی تعداد گرم کربوهیدرات موجود در آن را ضرب در 4 کنید.

برای مثال اگر یک محصول شامل 9 گرم کربوهیدرات باشد، شما از ضرب 9 در 4 مقدار 36 کالری را برای آن بدست می‌آورید. پروتئین‌ هم مانند کربوهیدرات به ازای هر گرم 4 کالری دارد و در جدول روی محصولات قرار می‌گیرد. برای بدست آوردن کالری پروتئین موجود در یک محصول تعداد گرم آن را در 4 ضرب کنید.

برای بدست آوردن کالری مواد غذایی مختلف و محاسبه کل کالری موجود در غذا از جدول کالری مواد غذایی برای رژیم لاغری استفاده کنید.

تفاوت بین یک گرم و یک کالری

گرم واحد اندازه‌گیری وزن است و برابر یک هزارم کیلوگرم است. کالری واحد اندازه‌گیری انرژی است که از خوردن مواد غذایی بدست می‌آید. هر یک کیلو کالری 1000 کالری است. برای مثال ، در یک کیلو چربی 7000 کالری وجود دارد.

در مقاله روبرو بخوانید : برای سوزاندن ۵۰۰ کالری چقدر پیاده روی کنیم

هر گرم چند کیلو کالری است

برای تبدیل کالری به گرم شما باید بدانید در غذایی که مصرف می‌کنید چند گرم از هر کدام از مواد غذایی پروتئین، کربوهیدرات و چربی وجود دارد. شما نمی‌توانید غذای خود را وزن کنید و آن را به کالری تبدیل کنید.
برای محاسبه‌ ی کل کالری موجود در یک غذا باید بدانید چند کالری از هر کدام از سه ماده‌ی کربوهیدرات، پروتئین و چربی در آن وجود دارد و با جمع کردن کالری هر کدام از آنها کالری کل آن محصول را بدست آورید. می توانید از برنامه تبدیل کالری به گرم نیز استفاده نید.

مقاله پیشنهادی : هر هزار تا طناب زدن چقدر کالری میسوزونه ؟

برای از دست دادن 1 کیلو چه مقدار کالری باید سوزاند

سوالات مربوط به این مقاله

1. چند کالری در روز باید مصرف کنیم؟

میزان متابولیسم پایه بر اساس قد، وزن و سن تعیین می‌شود و محدوده آن از 1400 کالری برای خانم‌ها تا 2000 کالری برای آقایان متفاوت است.

2. هر کالری چند کیلو کالری است ؟

. هر 1000 کالری چند کیلو معادل یک کیلو کالری است

3. به ازای هر گرم چربی چند کیلو کالری انرژی حاصل می شود ؟

هر گرم چربی 9 کالری دارد.

4. روش محاسبه سوزاندن کالری چیست؟

به مقداری فرمول ریاضی نیاز دارد. قسمت اول معادله تعیین میزان متابولیسم یا سوخت و ساز پایه (BMR) است که خود میزان کالری ای که در شبانه روز در حالی که کاری به جز استراحت انجام نداده باشید را نشان می دهد. هنگامی که این عدد را بدست آورید می توانید با استفاده از معادله هریس بندیکت Harris Benedict Equation سطح فعالیت تان را به این مقدار اضافه کرده و میزان کالری ای که باید در طول روز مصرف کنید را بدست آورید.

5. هر گرم پروتئین چند کالری دارد ؟

هر گرم پروتئین 4 کالری به بدن می‌رساند.

6. برای یک کیلو اضافه وزن چند کالری لازم است؟

براي آنكه يك كيلو چربي در بدن ذخيره شود دريافت 7700 كالري اضافه بر نياز بدن لازم است . بنابراين در محاسبه کالری برای کاهش یک کیلو در هفته بطور مثال شما كه 60 كيلو وزن داريد و بايد 1800 كالري در روز غذا مصرف نمائيد روزانه 2900 كالري ( يعني 1100كالري در روز بيشتر ) مصرف نمائيد ، در هفته يك كيلو چاق مي شويد .

کلید واژه مرتبط : سوزاندن ۵۰۰ کالری در روز و 200 کالری چقدر است


چه میزان این مقاله کمک کننده بود؟

میانگین 3.5 / 5. تعداد نظرات 90

برای ارزش دهی به این مقاله پیشتاز باشید!

1 دیدگاه دربارهٔ «هر گرم چند کالری است ؟»

دیدگاهتان را بنویسید