ماساژ لاغری پهلو و شکم

3
(5)

نرم شدن چربی ها با استفاده از رژیم های لاغری به تنهایی سبب شل شدن بدن افراد می شود. این موضوع در واقع اتفاقی است که در تمامی رژیم های لاغری بدون هر گونه ورزشی اتفاق می افتد. در صورتی که استفاده از ماساژ بهترین نمونه برای از بین بردن این معضل می باشد و رژیم و کاهش وزن باعث لاغری، افتادگی عضلات و شل شدگی پوست می شود. بنابراین استفاده از ماساژ درمانی برای لاغری کل بدن بسیار مفید است و می تواند یک مکمل خوب همراه رژیم لاغری باشد. پس در این مقاله از ورزش بلاگ با ما همراه باشید. تا در مورد تاثیرات ماساژ لاغری پهلو و شکم و آموزش لاغری شکم بیشتر توضیح بدهیم.

مقاله پیشنهادی : فواید ماساژ شکم و تکنیک های آن

کاهش وزن با ماساژ

از آنجا که ساختار بدن افراد با هم فرق می کند انواع بافت های چربی بدن افراد هم با هم متفاوت است. به عنوان مثال افراد چاق کمتر آب می خورند به همین دلیل بافت چربی آنها فشرده تر است و به سادگی هم نمی توانند وزنشان را کم کنند و مرتب هم در حال افزایش وزن هستند. اینجاست که با استفاده از تکنیک های مختلف ماساژ می توان به از بین بردن چربی ها و رفع سلولیت (چاقی های موضعی ) و لاغر شدن افراد کمک کرد.

هم چنین لاغری موضعی با استفاده از ماساژ لاغری امکان پذیر است. می توان هریک از قسمت های بدن را که دارای چربی انباشته است با استفاده از ماساژ لاغری کوچک و خوش فرم نمود. مهم ترین نکته برای جوابدهی خوب با کمک ماساژ لاغری، استفاده از افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه است. البته همراهی فرد و پایبندی به رژیم های مناسب غذایی و تحرک جز بخش های مهم و پیش نیاز ماساژ درمانی می باشد.

بیشتر بخوانید : بهترین ورزش ها برای فرم دهی بدن بانوان

لاغری پهلو و شکم با بهترین ماساژ لاغری

فواید ماساژ لاغری

ماساژ مناسب برای لاغری سبب حرکت بافت های چربی شده و افزایش متابولیسم بدن و گردش خون می گردد. همچنین اکسیژن رسانی به اعضای بدن را بهبود می بخشد. با استفاده از ماساژهای لاغری تبدیل انرژی از بافت های چربی صورت می گیرد. همین قضیه سبب می شود تا چربی انباشته بر روی عضلات باقی نماند و بافت بدن را سفت و مستحکم نماید. این روش یک روش غیر تهاجمی و بسیار مفید بوده و امروزه افراد زیادی از این روش جهت لاغری و تناسب اندام استفاده می کنند. تعداد جلسات ماساژ جهت لاغری برای هریک از افراد می تواند تفاوت پیدا کند. مقدار چربی، میزان هورمون، بیماری های زمینه ای و … می تواند در تعداد جلسات ماساژ تاثیر بگذارد.

در زیر به برخی از مهم ترین مزایای انجام ماساژ لاغری می پردازیم :

مقاله پیشنهادی : آموزش ماساژ صورت

مراحل انجام ماساژ لاغری

مراحل انجام ماساژ لاغری

انجام ماساژ حرفه ای لاغری و حرکات تخصصی و فشار وارده مستقیم بر روی چربی ها شامل مراحل زیر میشود:

 • در ابتدا با گرم کردن چربی و تحریک لنف مورد نظر
 • سپس شکستن چربی
 • تخلیه عمقی

انجام تخلیه عمقی برای دفع سموم، لیپیدها (چربی) وسایر مواد زائد از طریق ادرار ضروری است. بهتر است این ماساژ توسط ماسورهای کار آزموده و حرفه ای انجام شود.

مقاله پیشنهادی : تاثیر نوشیدن آب هنگام ورزش

شيوه ماساژ براي لاغری موضعي پهلو

تکنیک های ماساژ درمانی کاهش وزن

ماساژ رایحه درمانی :

در ماساژ آروماتراپی یا همان رایحه درمانی از روغن ماساژ یا لوسیون حاوی روغن (روغن‌ های گیاهی بسیار غلیظ) استفاده می‌ شود. این روغن‌ های غلیظ از عصاره‌ ی گل، میوه، برگ و دانه ساخته می‌ شوند. در حالی­که ماساژ داده می‌ شوید، بوی روغن را استنشاق یا آنها را از طریق پوست جذب می‌ کنید. این روغن‌ ها با تأثیر بر سیستم لیمبیک (منطقه‌ای در مغز که درگیر احساسات است) باعث ایجاد تغییرات مثبت در بدن و وضعیت روحی شما می‌ شوند.

روغن‌ های غلیظ دارای خواص مختلفی هستند. به عنوان مثال روغن بابونه، اسطوخودوس و شمعدانی آرامبخش و روغن اکالیپتوس، کاج و درخت چای تجزیه کننده و روغن رزماری انرژی‌­ زا هستند. افرادی که به طور منظم از جلسات رایحه درمانی استفاده می‌ کنند، معمولاً خواب بهتری دارند و درد‌های عضلانی‌ شان بهبود پیدا می­‌ کند. در یک مطالعه نشان داده شد یک ساعت ماساژ آروماتراپی با روغن گریپ فروت، سرو و سایر روغن‌ ها در مقایسه با ماساژ مشابه با روغن انگور غیر معطر به طور قابل توجهی به چربی سوزی شکم و دور کمر کمک می‌ کند. ماساژ رایحه درمانی همچنین می‌ تواند کمک کننده کاهش استرس و افسردگی باشد، که می‌ تواند تمایل به پرخوری را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید : حرکات تمرینی برای زاویه سازی فک

تکنیک های ماساژ درمانی کاهش وزن

انجام ماساژ لنفاوی :

نوک انگشت خود را روی دو طرف شکمتان قرار دهید. سپس به آرامی شروع به ماساژ دادن به سمت بالا و به سمت قلب خود کنید. این کار را 5 تا 10 بار تکرار کنید. سپس دست هایتان را بر روی هر دو طرف پهلوی باسن قرار دهید و از انگشتان خود برای بالا کشیدن پوستتان به سمت زیربغل هایتان استفاده کنید و بعد از کشش دادن پوستتان به سمت استخوان ران، دست تان را بالاتر ببرید و مجددا تکرار کنید و این کار را 5 تا 7 بار در امتداد هر طرف بدن خود انجام دهید.

ماساژ چینی :

یکی از دستانتان را روی ناف خود بگذارید. با استفاده از فشار محکم، از دو انگشت خود برای مالش نافتان در دایره ای کوچک استفاده کنید. به تدریج دایره های اطراف را گسترش دهید و از ناف خود به بیرون حرکت کنید. این ماساژ را به مدت 2 دقیقه انجام دهید .

ماساژهای موثر در لاغری شکم و پهلو

ماساژ سوئدی :

به دلیل قدمت تاریخی ماساژ سوئدی گاهی به آن ماساژ کلاسیک نیز گفته می‌شود. این نوع ماساژ درد عضلات را تسکین می‌ بخشد. در نتیجه بدن از نظر جسمی و روحی به آرامش می‌ رسد. این ماساژ می‌ تواند تنگی عضلات ناشی از فعالیت‌ های روزمره مانند نشستن در دفتر کار یا تمرین شدید را آرام کند. ماساژ سوئدی برای افرادی که در ناحیه کمر، گردن و شانه‌ ها مشکل دارند، مفید است. از این جهت این ماساژ برای کاهش وزن نیز موثر واقع می‌ شود.

در ماساژ سوئدی ماساژورها از مالش دادن، حرکات دایره‌ ای عمیق و حرکات منفعل مفصل برای ایجاد آرامش و بازیابی سطح انرژی استفاده می‌ کنند. ماساژ سوئدی باعث تحریک انتهای عصب، افزایش جریان خون و تخلیه لنفاوی شده و تمام بدن را شامل می‌­ شود. از روی شکم یا پشت شروع شده و سپس سمت دیگر ماساژ داده می‌ شود. اگر بخشی از بدنتان درد دارد، به ماساژور بگویید که بیشتر روی همان قسمت تمرکز کند. همچنین می‌ توانید فشار سبک، متوسط یا قوی را انتخاب کنید.

مقاله پیشنهادی : تمرینات عضلات پشت در خانه

طریقه ماساژ برای کاهش وزن موضعی پهلو

حرکات سراندن:

این حرکت به عنوان مقدمه ماساژ لاغری محسوب می شود که با سراندن کف دستها در یک جهت انجام می شود. هنگام بازگشت به نقطه شروع یک فشار سطحی وارد می شود. این حرکت باعث بالا رفتن گردش خون موضعی و آماده سازی بدن برای مراحل بعدی ماساژ می شود.

بیشتر بخوانید : ورزش فانکشنال برای لاغری

حرکات ورز دادن:

این حرکت بیشتر روی نواحی شکم، نشیمن گاه و بالای پا و سایر قسمت های دیگر انجام می شود. در این نوع حرکت عضلات فشرده، بلند و سپس رها می شوند. انجام این حرکت باعث افزایش خونرسانی، گرم شدن بافت ها و افزایش قابلیت ارتجاعی عضلات می شود.

حرکات مالشی:

حرکتی رفت و برگشت است که در طول عضلات مورد نظر و روی عضلات مایل شکمی به صورت عکس انجام می شود. این حرکت باعث بالا رفتن گرما و افزایش جریان خون موضعی خواهد شد.

مطلب پیشنهادی : حرکات ایروبیک برای لاغری شکم

لاغری موضعی ران ، شکم و پهلو با انجام ماساژ لاغری

حرکات ضربه ای:

این حرکت به صورت ساطوری و نیشگون گرفتن است. که باعث تحریک اعصاب و بالا بردن متابولیسم بدن خواهد شد.

استفاده از نقاط فشاری :

شما می توانید این نقاط را در حدود 2، 4 و 6 سانت پایین تر از ناف خود پیدا کنید. نقاط Ki 16 در هر دو طرف ناف شما قرار دارند و حدود 1 سانت از ناف فاصله دارند. نقاط زیگونگ را می توان در هر دو طرف شکم و 6 سانت پایین تر از ناف و 4 سانت به سمت هر دو طرف یافت.

2 انگشت را روی هر نقطه بگذارید و به آرامی آن منطقه را ماساژ دهید. برای چند دقیقه فشار وارد کنید و آن را نگه دارید و مجددا برای هر نقطه این کار را تکرار کنید .

بیشتر بخوانید : ورزش برای روماتیسم مفصلی

ماساژ برای لاغر شدن شکم و پهلو در خانه

نکات مهم در انجام ماساژ

 • موثرترین راه برای انجام ماساژ، دراز کشیدن بر روی کمر روی تخت خواب و یا زمین است. همچنین می توانید آن را زمانی انجام دهید که جلوی آینه ایستاده اید.
 • هرگز بعد از غذا خوردن ماساژ انجام ندهید .
 • برای گرفتن بهترین نتیجه، شکمتان را دو بار در روز، قبل از صبحانه و درست قبل از خواب ماساژ دهید. برای افزایش اثر ماساژ سعی کنید از ترکیب روغن های گریپ فروت و مرکبات برای انجام ماساژ استفاده کنید.
 • اگر دردی در معده تان احساس می کنید و یا از بیماری هایی مثل لخته های خونی در پا ها یا قلب، نارسایی کلیه، پوکی استخوان، فشار خون بالا، آندومتریوز و یا عفونت های التهابی رنج می برید، ماساژ انجام ندهید.

مقاله پیشنهادی : آب کردن شکم در یک ماه

آیا ماساژ باعث چربی سوزی و لاغری می شود؟

ویژگی های ماساژ مخصوص کاهش وزن

 • از آن جاییکه برخی روغن ها طبع گرم دارند و باعث افزایش گردش خون و چربی سوزی در بدن می شوند. بنابراین یکی از بهترین روش ها برای ماساژ خانم ها، ماساژ شکم با روغن سیاه دانه برای لاغری است.
 • اگر به ماساژور حرفه ای دسترسی ندارید می توانید برای لاغری شکم با ماساژور برقی اقدام کنید.
 • قبل از رفتن به جلسات ماساژ درمانی ورزش کنید. به این ترتیب می‌ توانید عضلات خود را به خوبی برای ماساژ گرم کنید. تمرین بلافاصله بعد از ماساژ انتخاب اشتباهی است. با این کار ماهیچه‌ هایی که تازه آرام شده‌ اند را تحت فشار قرار می‌ دهید. علاوه بر این تمرین بعد از ماساژ، شما را در معرض خطر بیشتری برای آسیب ­‌دیدگی قرار می‌ دهد. بهتر است قبل از تمرین ۱۲ تا ۲۴ ساعت صبر کنید تا زمان بهبودی ماساژ تکمیل شود.
 • احساس درد شدید در حین ماساژ اشتباه است. اگر درد شدیدی را حس می‌ کنید به ماساژور خود اطلاع دهید. در حرکات کششی یا روی عضلات سفت یا کشیده ممکن است درد جزئی داشته باشید، اما آرامش خود را حفظ کنید. در صورت تحمل درد شدید احتمال کبود شدن و آسیب به عضله زیاد است. بنابراین اگر درد شدیدی دارید از گفتن آن به ماساژور نترسید.

بیشتر بخوانید : بهترین داروی گیاهی برای لاغری شکم و پهلو

انواع ماساژهای موثر در لاغری شکم و پهلو

لاغری شکم با ماساژ

حداقل هفته ای ۳ جلسه به مدت ۶ -۴ هفته لازم است تا بتدریج تغییرات در بدن ایجاد شود. نکته قابل توجه در ماساژ لاغری این است که معجزه اتفاق نمی افتد. بلکه کاتالیزوری است که در کنار رعایت برنامه غذایی صحیح و فعالیت های ورزشی، زمان رسیدن به لاغر شدن کاهش می یابد. یعنی مجموعه ای از عوامل مختلف کمک می کند تا فرد بتواند به اندام ایده آل خود برسد.

ماساژ لاغری در کنار رعایت برنامه غدایی صحیح و انجام فعالیت های ورزشی مسیر رسیدن به اهداف لاغری را کوتاه تر می کند. یعنی در اصل مجموعه ای از عوامل، دست به دست هم می دهد تا فرد بتواند به اندامی متناسب، سالم و ماندگار برسد و با توجه به اینکه بعضی از افراد دچار مشکلات جسمی می باشند و قادر به انجام بعضی از فعالیتهای ورزشی مانند تردمیل و غیره جهت کاهش وزن نیستند ماساژ لاغری، یک روش مکمل برای رفع چاقی آنها است.

بیشتر بخوانید : ورزش های چربی سوز شکم و پهلو در خانه

روش های صحیح ماساژ برای لاغری

در آخر باید گفت که ماساژ می‌ تواند قسمت مفیدی از یک برنامه کاهش وزن باشد. اما به تنهایی نمی‌ تواند موجب لاغری شود. برای موفق شدن در لاغری با ماساژ باید یک رژیم غذایی سالم و کنترل شده از طریق میزان کالری مصرفی و داشتن فعالیت بدنی کافی در روز داشته باشید. اگر می‌ خواهید ماساژ را به برنامه روزانه خود اضافه کنید، می‌ توانید یک مرکز ماساژ درمانی در محل زندگی خود پیدا کنید که به شما در حفظ قدرت بدن، انعطاف پذیری و آرامش کمک کند.

کلید واژه مرتبط : عوارض ماساژ لاغری شکم و ماساژور شکم لاغری و لاغری شکم با اتو

چه میزان این مقاله کمک کننده بود؟

میانگین 3 / 5. تعداد نظرات 5

برای ارزش دهی به این مقاله پیشتاز باشید!

دیدگاهتان را بنویسید