ماساژ برای کوچک کردن بینی

3.6
(30)

یکی از روش های کوچک کردن بینی استفاده از راه کار های طبیعی و ماساژ دادن با روغن های مخصوص ماساژ می باشد. این روش کم خطر ترین راه برای تغییر دادن و کوچک کردن بینی است. عمل جراحی زیبایی بینی و یا به اصطلاح پزشکی رینو پلاستی، یکی از راه هایی است که هزینه بالایی دارد و دردسر های زیادی را به دنبال خود دارد. مراقبت هایی که باید بعد از جراحی بینی انجام داد از خود عمل بیشتر اهمیت دارد. ما در این مطلب از ورزش بلاگ چند روش آسان و کاربردی ماساژ برای کوچک کردن بینی را به شما پیشنهاد می‌ دهیم تا در کم‌ ترین زمان ممکن، بینی و صورت خوش‌ فرمی داشته باشید.

برای کوچک‌ شدن بینی روش‌ های مختلفی وجود دارد. کوچک‌ شدن بینی با ورزش یکی از رایج‌ ترین این روش‌ ها می باشد. اما در کنار ورزش، استفاده از طب سنتی و کوچک شدن بینی با چسب هم از دیگر راه‌ کارهایی‌ است که می‌ توانید از آن استفاده کنید. بینی در مرکز کانونی صورت قرار دارد. به همین علت در نگاه اول توجه زیادی را به خود جلب می کند. روش های مختلفی مانند آرایش صحیح باعث کوچکتر دیده شدن بینی می شود. اما این تمرینات آسان را می توانید برای بهبود فرم بینی انجام دهید. نتیجه این تمرینات در طولانی مدت بروز می کند.

مقاله پیشنهادی : رژیم غذایی برای رفع جوش صورت

روغن های مناسب برای ماساژ بینی

روغن های مناسب برای ماساژ بینی

از معروف ترین روغن های ماساژ برای کوچک کردن بینی و وسیله ای برای کوچک شدن بینی می توان روغن زیتون با ترکیب عسل، روغن زنجبیل و روغن کرچک را نام برد.

استفاده از ترکیب روغن ماساژ زیتون با عسل یکی از روش های طبیعی می باشد که برای کوچک کردن بینی های گوشتی بسیار جواب می دهد. توجه داشته باشید که بیشتر برای بینی هایی که گوشتی می باشند جواب گو است نه بینی های استخوانی پس از درست کردن این ماسک باید آن را روی بینی خود مالیده و به آرامی ماساژ دهید. این عمل سبب آب شدن چربی های دماغ شما خواهد شد. البته تاثیر کوچک شدن بینی با استفاده از روش های طبیعی مثل ماسک روغن زیتون با عسل در مقایسه با عمل های زیبایی که انجام می شود بسیار زمان بر می باشند. بنابراین شما برای دیدن نتیجه آن باید صبر و حوصله داشته باشید.

بیشتر بخوانید : آموزش ماساژ صورت

ماساژ بینی با روغن های طبیعی

ماساژ بینی با روغن های طبیعی

یکی دیگر از روش هایی که تاثیری معجزه آسا برای کوچک شدن بینی دارد، ترکیب روغن ماساژ زنجبیل با عسل می باشد. شما ابتدا این دو ماده را باهم ترکیب کرده و سپس روی بینی خود مالیده و روی آن را با پلاستیک یا دستمال کاغذی بپوشانید. این ترکیب نباید آن قدر رقیق باشد که مایعش روی بینی جاری شود و بریزد. باید به گونه ای باشد که خودش را روی بینی بگیرد.

شب این ماسک را گذاشته و کمی بینی خود را ماساژ دهید و بگذارید تا صبح روی بینی تان بماند. صبح که از خواب بلند شدید، دستمال را از روی بینی برداشته و ماسک روغن زنجبیل و عسل را با آب بشویید. این کار را به مدت طولانی باید انجام دهید و سپس بعد از مدتی نتیجه آن را خواهید دید. راهکارهای کوچک کردن بینی با روش های طبیعی زمان بر می باشد. بنابراین مثل عمل های زیبایی نتیجه را بعد از انجام کار نمی توانید مشاهده کنید.

مقاله پیشنهادی : ورزش صورت برای جلوگیری و رفع افتادگی پلک

كوچك كردن بينی استخوانی بدون عمل در خانه

كوچك كردن بينی استخوانی بدون عمل در خانه

فرم بینی مشخصات ظاهری و چهره فرد را بسیار تغییر می دهد. در این مقاله می خواهیم تمرینات باور نکردنی برای کوچک کردن بینی و بهبود فرم آن به شما آموزش دهیم.

فرم دهی بینی با استفاده از تنفس

این تمرین ساده برای فرم دهی بینی بسیار مفید خواهد بود. هر دو طرف بینی را با انگشت اشاره فشار دهید. با نیروی زیاد، هوا را به بیرون بدمید. شما می توانید این حرکت را برای هر دو سوراخ بینی خود انجام دهید. این کار را 10-15 بار تکرار کنید. این یک تمرین، ساده است که شما را قادر می سازد دقیقا همانطور که می خواهید بینی خود را شکل دهید.

بیشتر بخوانید : راه های جلوگیری از شل شدن پوست بعد از رژیم

فرم دهی بینی با استفاده از تنفس

گرفتن نوک بینی

افزایش سن تغییرات زیادی در چهره ایجاد می کند. این تغییرات بر روی پوست و غضروف بینی نیز تاثیرگذار است. این تمرین از افتادگی و تغییر فرم بینی در زمان کهنسالی جلوگیری می نماید.

نوک بینی را با دو انگشت اشاره و شست بگیرید و به آرامی آن را به سمت بالا بکشید. حالا سعی کنید نوک بینی را رو به پایین فشار دهید و انرژی معکوس وارد نمایید. این کار را می توانید با یک انگشت و از طرف پایین نوک بینی نیز انجام دهید. این کار را چندین بار در روز تکرار کنید.

مقاله پیشنهادی : درمان ترک های شکم بعد از زایمان

تمرینات ورزشی برای کوچک کردن بینی

صاف کردن بینی با لبخند زدن

طبیعت همیشه راهکارهای خوبی به ما ارائه می دهد. لبخند زدن به فرم صاف و مستقیم بودن بینی بسیار کمک می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بیشتر لبخند بزنید و با انگشت نوک بینی را به آرامی به سمت بالا هل بدهید. این کار به فرم دهی عضلات کناره بینی نیز کمک می کند. این تمرین را روزی 20 تا 30 مرتبه انجام دهید. بعد از مدتی نتیجه را مشاهده خواهید کرد.

بیشتر بخوانید : مراقبت از پوست هنگام ورزش

تمرینات ورزشی برای کوچک کردن بینی

حرکات ورزشی مثل یوگا بر روی نحوه تنفس بسیار تاثیرگذار هستند. دم و بازدم عمیق برای شکل دهی به بینی نیز کاربرد دارد. در یک پوزیشن راحت بنشینید. راه یکی از سوراخ های بینی را با دو انگشت به مدت 4 ثانیه مسدود کنید و با سوراخ دیگر نفس بکشید. سپس همین کار را با طرف دیگر انجام دهید و هوا را تخلیه کنید. می توانید در طول روز این تمرین را به صورت معکوس سه یا چهار بار تکرار نمایید.

مقاله پیشنهادی : تمرینات تنفسی یوگا

كوچك كردن بینی بدون عمل جراحی

تکان دادن ماهیچه های بینی

برای کوچک کردن بینی، شیوه های دیگری نیز وجود دارد این کار جهت ساخت عضلات بینی شما موثر خواهد بود. صورت خود را ثابت نگه داشته و بینی خود را بچرخانید. شما میتوانید این تمرین را در هر موقع از روز انجام دهید. ولی برای رسیدن به نتیجه بهتر، به طور منظم و مرتب باید این کار را انجام دهید.

این تمرین بیشتر برای حفظ ساختار بینی مناسب است تا یک تمرین برای کوچک کردن آن. اما قطعا این ورزش می تواند به تقویت عضلات بینی شما نیز کمک کند و آن را خوش استایل تر جلوه دهد.

بیشتر بخوانید : روش درمان قارچ پوستی در خانه

کوچک کردن بینی با استفاده از ماساژ

یکی از راه‌ های کوچک‌ کردن بینی، ماساژ دادن آن است. ماساژ قسمت‌ های مختلف صورت علاوه‌ بر تاثیری که روی صورت دارد، می‌ تواند به بهبود و درمان سردردهای شما هم کمک کند. برای ماساژ بینی برای کوچک شدن، از قسمت بالایی آن شروع کنید و به سمت نوک آن بیایید. حال نوبت کناره‌ های بینی‌ است. دقت داشته باشد که حرکات شما برای کوچک کردن بینی باید به‌ صورت دایره‌ ای انجام شود. این روش، یکی از آسان‌ ترین راه‌ هایی‌ است که باعث خوش فرم شدن بینی شما می‌ شود. برای نتیجه گیری بهتر 5 دقیقه ماساژ نیاز است.

مقاله پیشنهادی : بهترین ویتامین ها برای سلامت پوست

کوچک کردن بینی با استفاده از ماساژ

كوچك كردن بینی بدون عمل جراحی

با انجام این تمرین های ورزشی به راحتی می توانید به فرآیند کوچک کردن بینی استخوانی یا غضروفی بدون عمل دست پیدا کنید. تغییر در ناحیه بینی نسبت به بقیه نقاط صورت دیرتر اتفاق می‌ افتد. این مسئله به‌ دلیل وجود غضروف در این قسمت است. به‌ همین‌ دلیل ممکن است با روش‌ های پیشین در کوچک‌ کردن بینی خود موفق نباشید. فقط باید صبر و حوصله کافی برای انجام این تمرین های ورزشی را داشته باشید.

بیشتر بخوانید : درمان ریزش موی بعد از کرونا

اگر شما از شکل بینی خود راضی نیستید و یا به دلیل بزرگ شدن بینی با دستکاری احساس ناراحتی می کنید، لازم نیست نگران باشید. گام های ساده و آسان وجود دارد که می توانید زمانی را برای انجام دادن آن در خانه صرف کنید که باعث می شود بینی شما کوچکتر شود. شما می توانید بینی خود را با برخی از تمرینات ساده و فیلم ماساژ برای کوچک کردن بینی، خوش فرم تر کنید. شاید ساده ترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که از پارچه های تمیز و قالب های یخ استفاده کنید و آن را روی بینی قرار دهید، تا بینی شما کوچکتر شود. از سوی دیگر، آرایش، یک راه ایده آل برای داشتن یه ظاهر کوچکتر از بینی شما بشمار میرود.

کلیدواژه های مرتبط : ماساژ بینی برای کوچک شدن بعد از عمل، کوچک شدن بینی با جوش شیرین، دعا برای کوچک شدن بینی

چه میزان این مقاله کمک کننده بود؟

میانگین 3.6 / 5. تعداد نظرات 30

برای ارزش دهی به این مقاله پیشتاز باشید!

3 دیدگاه دربارهٔ «ماساژ برای کوچک کردن بینی»

  1. سلام من ۱۴ سالم هست احساس می کنم دماغم چاق شده توی سن بلوغ هم نیستم ازتون کمک می خواستم باید چیکار کنمم؟؟؟؟؟؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید