رژیم غذایی مردان برای پسردار شدن

3.1
(29)

در صورتی که قصد دارید در آينده نزدیک فرزنددار شده و جنسیت او پسر باشد با رعایت بعضی نکات و رژیم غذایی مناسب شانس پسردار شدن جنین افزایش پیدا می کند. چنانچه صد در صد میخواهید پسر داشته باشید و هر چیزی را حاضرید امتحان کنید از روش های معرفی شده در این مقاله از ورزش بلاگ و رژیم غذایی مردان برای پسردار شدن استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی : چند روز بعد از پریودی فرزند پسر يا دختر میشود

تغذیه مناسب مردان برای پسردارشدن

شما باید بر روی برنامه رژیم غذایی روزانه خود تمرکز کنید و سعی کنید سطح اسیدی بدن خود را کاهش دهید. اگر میزان اسیدیته در رژیم غذایی مردان برای پسردار شدن بیش از حد بالا باشد، اسپرم پسر نمیتواند برای مدت زمان بیشتری زنده بماند.

برای تولد یک پسر بچه، بـایـد از خوردن غذاهای تند، به ویژه آنهایی که حاوی طعم های مرکبات هستند، اجتناب کنید. از خوردن غذاهای لبنی مانند پنیر، شیر و ماست نیز اجتناب کنید. سعی کنید غذاهایی حاوی درصد بالایی از پتاسیم میل کنید.

بیشتر بخوانید : راههای پسر شدن جنین بعد از بارداری

رژیم پسر زایی برای پدر و مادر

فهرست مواد غذایی در رژیم غذایی مردان برای پسردار شدن شامل ؛ سیب زمینی، موز، اسفناج و کلم بروکلی است. محققان نتیجه گیری می کنند که بهترین قرص برای پسردار شدن، مصرف مکمل های روغنی Primrose Evening است که اعث افزایش شانس تولد یک نوزاد پسر می شود.

 • رژیم تنها باید به مدت یک و نیم تا سه ماه پیش از هنگامی که لقاح صورت ميگیرد رعایت شود.
 • این رژیم یک ماهه برای پسردار شدن باید به وسیله زن و مرد انجام شود.
 • رژیم تا زمانیکه بارداری توسط انجام تستهای آزمایشگاهی دقیق معلوم شود ادامه یابد.

مقاله پیشنهادی : تغذیه ماه اول بارداری برای دختر یا پسر دار شدن

اقدامات لازم برای پسر شدن جنین

آگاهی عمیق از حالتهای آمیزشی

برخی از حالتهای آمیزشی، موجب نفوذ عمیق اسپرم می شوند. برای افزایش احتمال کودک پسر، باید حالتهایی را که اجازه می دهد اسپرم عمیق تر نفوذ کند تمرین کنید. نفوذ عمیق، شانس شما را برای تولد نوزاد پسر بهبود می بخشد.

در نفوذ عمیق، اسپرم نر (کروموزوم Y) ، باید از فاصله کمتر برای رسیدن به تخمکها عبور کند. همانطور که کروموزوم Y ضعیف بوده و طول عمر کوتاه تر دارد، نفوذ عمیق اسپرم این اطمینان را می دهد که کروموزوم Y به راحتی قبل از اینکه از بین برود، به تخمک برسد .بعضی از حالتهای جنسی ترجیح داده شده برای افزایش شانس داشتن یک پسر بچه، شامل حالت آمیزش از پشت به جلو، ایستاده و از پهلو است.

بیشتر بخوانید : بهترین داروی گیاهی افزایش میل جنسی زنان

کارهایی که مرد برای پسر شدن جنین باید انجام دهد

دانستن زمان تخمک گذاری

با دانستن مرحله دقیق تخمک گذاری، یک نوزاد به راحتی پسر می شود. همانطور که در حال تلاش برای یک پسر بچه هستید، توصیه می شود سعی کنید جنسیت را در طول زمان تخمک گذاری تعیین کنید. بهتر است زمان مقاربت خود را معین کنید و 24 ساعت قبل از تخمک گذاری سعی کنید رابطه جنسی نداشته باشید. مخاط دهانه رحم، بخصوص در طی دوره تخمک گذاری لغزنده و کمتر اسیدی است در نتیجه، اسپرم نر آن را به راحتی بارور می کند.

مقاله پیشنهادی : ورزش مناسب برای تنظیم قاعدگی

داشتن ارگاسم

رسیدن خانمها به ارگاسم یکی دیگر از موارد بسیار حیاتی است که به ایجاد یک محیط قلیایی در رحم کمک می کند. این امر باعث می شود بچه پسر باشد.

تغذیه مرد برای پسردار شدن

تغذیه مرد برای پسردار شدن

مواد غذایی مفید برای پسردار شدن تا 3 ماه پیش از اقدام به بارداری:

در رژیم غذایی مردان برای پسردار شدن باید سدیم و پتاسیم زیاد استفاده شود .یعنی غذاهای مصرفی را در موقع مصرف نمک زیاد بزنند و موادغذایی را که بطور طبیعی به آن ها نمک اضافه شده است استفاده کنند. شامل:

 • سوپ های آماده، بیسکویت های شور و زیتون شور.
 • میوه های مختلف غنی شده از پتاسیم: برگ زردآلود، آلو خشک، انجیر، خرما، کشمش، حبوبات( عدس، نخود و لوبیا) بلوط، اسفناج، موز، کنگر فرنگی مصرف شود.
 • پسته بادام، مویز، فندق، و نارگیل استفاده شود.

مقاله پیشنهادی : ورزش یوگا در بارداری

مواد غذایی مضر برای پسردار شدن تا سه ماه پیش از بارداری

لبنیات، تخم مرغ، سبزیجات و موادی که دارای کلسیم هستند مانند گوشت قرمز که نباید استفاده شود. قارچ، سرکه، سیب ترش، آب جو و رازیانه استفاده نشود.

رژیم یک ماهه برای پسردار شدن

از روز اول قاعدگی در موقع مقاربت زن و مرد به گونه ای باشند که PH خون مرد اسیدی و PH خون زن قلیایی باشد. موادی که PH خون مرد را اسیدی می کند: پسته، بادام، شکلات، مواد قندی. موادی که PH خون زن را قلیایی می کند :انگور، مرکبات، توت فرنگی، آب لیمو، تمشک، زرشک و میوه هایی که حالت شوری دارند.

بیشتر بخوانید : تغذیه مناسب قبل از بارداری

نوشیدن قهوه

تشویق نمودن مردان به نوشیدن مقدار زيادي قهوه، احتمال بارداری نوزاد پسر در زنان آنها را افزایش می دهد. در واقع ، نوشیدن قهوه انرژی لازم برای تولید اسپرم Y در بدن مردان را افزایش داده و میتواند اسپرم- های تولید شده را را به راحتی به تخمك برساند. همچنین ، نوشیدن قهوه توسط مردان سبب شنا کردن سریعتر اسپرم Y موجود در بدن آنها شده و این اسپرم ها را در محیط اسیدی دهانه رحم زن قرار نمی دهد.

مقاله پیشنهادی : بهترین حرکات یوگا برای افزایش قدرت باروری

رژیم یک ماهه برای پسردار شدن

مصرف موز برای پسر دار شدن

موز دارای درصد بالای پتاسیم است و یک غذای فوق العاده برای بوجود آوردن جنین پسر است. پتاسیم، به اسپرم مردانه برای مدت زمان طولانی‌ تر در رحم کمک می کند و به روند باروری ادامه می دهد. میل کردن دو موز در روز، مطمئنا میتواند شانس تولد کودک پسر شما را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید : بهترین داروی گیاهی برای زود باردار شدن

مصرف عرق کاسنی برای پسر شدن جنین

کاسنی برای پسردار شدن بسیار موثر و مفید است. مصرف کاسنی باعث افزایش مایع منی می شود و در جهت تولد فرزند پسر مؤثر است. همینطور فرزندی خوش سیما و خوش طینت به شما داده می شود.

تأثير خوردن صبحانه بر پسر دار شدن

اسپرم مردانه بسیار حساس است و به عناصر غنی از مواد مغذی احتیاج دارد تا در بدن زنانه زنده بماند. به همین دلیل، شما احتیاج به صبحانه با غلات غنی شده دارید، تا شانس خود را برای داشتن یک پسر بچه افزایش دهید.

مقاله پیشنهادی : فهرست غذایی مناسب در دوران حاملگی

تدابیر پسر شدن جنین در طب سنتی

مصرف قارچ ها برای پسر دار شدن

قارچ دارای ویتامین D است که یک عنصر کلیدی در حفظ سلامتی اسپرم است ؛ قارچ، دارای پتاسیم و ویتامین D است که احتمال حاملگی یک کودک پسر را افزایش می دهد.

خوردن غذاهای شیرین برای پسردار شدن

مواد غذایی مانند عسل، آبنبات، نبات و …. سعی شود که این خوراکی ها اولا از شیرین کننده طبیعی تولید شده باشد. ثانیا از طبعی گرم برخوردار باشند و همینطور در پایان باید گفت که از کافئین هم برخوردار نباشد.

بیشتر بخوانید : ورزش‌های ماه آخر بارداری برای زایمان طبیعی

خوردن مرکبات برای پسر دار شدن

مرکبات، دارای درصد بالایی از ویتامین C هستند، که در بهبود سلامت و ایمنی کلی شما کمک می کند. مرکبات به ایجاد یک محیط قلیایی کمک می کند، که بنظر میرسد برای ایجاد بچه پسر بطور طبیعی مطلوب تر باشد. محیط قلیایی برای زنده ماندن اسپرم پسر( کروموزوم Y) مناسب است. برخی از میوه های مرکبات مفید، که میتوانید برای باروری یک اسپرم نر مصرف کنید، عبارتند از:لیمو شیرین، پرتقال، لیمو ترش و گریپ فروت.

اقدامات لازم برای پسر دار شدن

مصرف غذاهای نشاسته ای

در جدیدترین رژیم پسرزایی نتیجه گرفتند که دوز بالای گلوکز و نشاسته در غذا، سبب افزایش احتمال بوجود آمدن جنین پسر می شود. برای افزایش مصرف نشاسته، میتوانید برنج و سیب زمینی را در منوی رژیم غذایی روزانه خود وارد کنید. همینطور میزان کالری در بدن شما افزایش مییابد و به انرژی و وزن مطلوب می رسید.

مقاله پیشنهادی : ورزش های مناسب تنبلی تخمدان

خوردن غذاهای دریایی برای پسر دار شدن

غذاهای دریایی در رژیم غذایی مردان برای پسردار شدن، به افزایش ميزان اسپرم انسان کمک می کند. زیرا دارای عناصر روی است. افزایش تعداد اسپرم، شانس ایجاد یک بچه پسر را افزایش می دهد. بنابراین، شما میتوانید تلاش کنید که غذاهای دریایی که منبع تازه ای از روی هستند، مصرف کنید.

تغذیه برای تعیین جنسیت جنین

مصرف میوه برای پسر شدن جنین

سعی کنید حتماً از میوه هایی که دارای سدیم و پتاسم هستند در این دوران استفاده کنید. بنابراین سیب، خیار، آلو، گوجه سبز، موز، هلو، گیلاس، انجیر، خربزه، زردآلو و توت فرنگی را میتوانید استفاده کنید. ولی مراقب باشید که میوه های سرد مزاج نباید زیاد استفاده شوند.

بیشتر بخوانید : خوراکی های مفید برای باز شدن قاعدگی

میوه هایی که دارای طبع گرم هستند هم مصرف کنید. مثلا؛ انجیر، انگور خيلي موثر هستند. میوه های خشکی که پتاسیم بالایی دارند را هم فراموش نکنید. لذا خرما، انجیر خشک، کشمش، برگ زردآلو و آلو بخارا خشک را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

مصرف غذاهای شور برای پسر شدن بچه

نمک، دارای سدیم و پتاسیم در مقادیر بالاتر است. هر دو این مواد معدنی در ایجاد یک جنین پسر موثر هستند. شما میتوانید غذاهای شور مثل پپرونی، ترشی و کراکر را در رژیم های غذایی خود اضافه کنید. همینطور، میتوانید بر روی میوه ها و سالاد تازه نمک بریزید. ولی بعد از تولد نوزاد شما باید میزان مصرف نمک خود را کاهش دهید. زیرا بطور موثر فشار خون شما را افزایش می دهد.

مقاله پیشنهادی : ورزش چگونه باعث کاهش فشار خون میشود

جدول رژیم غذایی برای پسردار شدن

جدول رژیم غذایی مردان برای پسردار شدن

خوردن ادویه ها و موادغذایی که طبع آن ها مایل به گرمی است هم میتواند سبب پسر شدن جنین شود. مثل: غذاهای با طبع گرم، مثل آش های سبک ساده از برنج، گوشت قرمز و پسردار شدن که در پخت آن ها از تخم شوید، سبزی تره، پیاز، نخود، دارچین، فلفل، زیره استفاده شده است.

 • زرده تخم پرندگان( کیک، بلدرچین) و تخم مرغ نیم برشت
 • گوشت بره، بلدرچین، میگو
 • شیر برنج، با قدری عسل و زعفران
 • یک قاشق مرباخوری تخم یونجه با دو قاشق غذاخوری عسل صبح ها
 • حلوا که با شکر یا شیره انگور پخته شده باشد
 • مرباهایی که خاصیت گرمی دارند، مثل مربای زنجبیل، شقاقل، بالنگ
 • حلیم هایی که در آن ها گندم، برنج، نخود سیاه ریخته شده باشد. همراه حلیم قدری دارچین و فلفل مصرف شود
 • سبزی هایی مثل کرفس، نعنا، شاهی، تره تیزک، پیاز، تره، سیر تازه و خشک
 • صیفی جات مثل جذر( هویج محلی، زردک)، بادمجان، لوبیا سبز
 • مغزها مانند پسته، حب صنوبر( چلغوز)، گردو، فندق
 • غذاهایی که در آن ها از گندم، نخود، یونجه و برنج استفاده شده است.
 • میوه هایی مثل انجیر، انگور شیرین، مویز سرخ، اترج( بالنگ)، لیمو، میوه دستنبو
 • روغن کنجد، روغن بادام شیرین، روغن گاو تازه در غذاها
 • نوشیدنی های شیرین مثل شیره خرما، شیره انگور و شربت عسل
 • از ادویه های گرم کننده در پخت غذاها یا حلواها استفاده شود. مثل:مرزنجوش، زعفران، عنبر، مشک، مصطکی، بذر کرفس، انیسون، بذر انجره، بذر شلغم، تخم نعنا و خارشتر

بیشتر بخوانید : راه های درمان افسردگی پس از زایمان

نکات مهم پسر شدن جنین

نکات مهم پسر شدن جنین

 • رژیم غذائی باید به وسیله زن رعایت شود و نوع تغذیه ی مرد بطور مطلق تاثیری در تعيين جنسیت ندارد، ولی مصرف آن به وسیله زوجین باعث سهولت اجرای آن می شود.
 • رعایت رژیم غذائی باید از دو ماه قبل حاملگی( دست کم 4 تا 6 هفته قبل بارداری) آغاز شود. در این موقع از مصرف خودسرانه داروهائی كه تعادل یونی رحم را برای جنسیت موردنظر برهم میزنند خوداری شود.
 • عامل تعداد اسپرم در هر آمیزش در تعيين جنسیت مهم است. به طوری كه هر چه اسپرم بیشتر باشد احتمال پسر شدن بیشتر است و بالعكس. یعنی جهت مذكر شدن جنین باید تا حد امكان تا زمان تخمک گذاری( روز 14 از شروع قاعدگی در سیكلهای 28 روزه) كه زمان مناسب از نظر PH برای پسر دارشدن است، آمیزشی صورت نگیرد تا تعداداسپرم زیاد باشد و احتمال مذكر شدن جنین بالا رود.
 • یك شیوه برای تغيير PH واژن جهت تغيير جنسیت جنین به جنسیت مورد دلخواه والدین این است كه بطور مصنوعی محیط واژن را قلیایی یا اسیدی نماییم، توصیه می شود كه ضمن استفاده از طریق تعیین زمان تخمک گذاری، درصورتی که كه شخص می خواهد پسر دار شود از محلول جوش شیرین رقیق شده برای شستشوی واژن قبل از نزدیكی استفاده كند تا احتمال پسر دار شدن در زمان 48 ساعت بعد از تخمک گذاری به بالای 80 درصد برسد. برای این که این محلول PH واژن را شدیداً قلیایی می كند، همینطور برای دختر دار شدن باید از محلول رقیق شده سركه سفید استفاده كرد، تا PH واژن اسیدی تر شود.

مقاله پیشنهادی : ورزش های مناسب برای تقویت عضلات لگن

بهترین رژیم برای پسر شدن جنین

بهترین رژیم برای پسر شدن جنین

علاوه‌ بر این موارد ذكر شده نقش استرس، محیط زندگی و نوع شیوه زندگی را در تعیین جنسیت جنین نمی توان نادیده گرفت. كوچك ترین این موارد میتواند تلاش های شما برای تولد نوزاد دلخواه را از بین ببرد. رعایت كامل نكات گفته شده در مقاله 80 تا 90 درصد والدین را در داشتن جنسیت دلخواه كمك می كند. در پایان تاكید می شود كه، از پیروی دستورات تعيين جنسیت بطور خودسرانه و بدون مشورت با متخصص زنان پرهیز شود. به یاد داشته باشید که هیچ روش صد در صد تضمینی برای پسر دار شدن نیست و مهمترین عامل مؤثر بر تعيين جنسیت( پسر شدن) جنین، خدا و اراده خداوند است، که محیط بر تمام عوامل است.

1. گردو برای پسر دار شدن خوبه؟

مواردی که برای رژیم تعیین جنسیت گفته می شود اصلا 100 درصد و قطعی و مشخص نیست. بهتر است گردو و بادام را کمتر مصرف کنید اما حذف نکنید.

منبع : سایت هلث لاین


چه میزان این مقاله کمک کننده بود؟

میانگین 3.1 / 5. تعداد نظرات 29

برای ارزش دهی به این مقاله پیشتاز باشید!

دیدگاهتان را بنویسید