داروی گیاهی کاهش میل زنان

3.1
(21)

اگرچه بسیاری از زنان ترجیح می دهند گیاهانی پیدا کنند که میلی جنسی خود را افزایش دهد ولی برخی افراد ترجیح می دهند که این میل فیزیکی را کم کنند. شاید بخواهید بدانید عوارض جانبی مصرف چه گیاهانی می تواند میل جنسی زنان را کاهش دهد. پس در این مقاله از ورزش بلاگ با ما همراه باشید تا چند مورد از داروی گیاهی کاهش میل زنان را معرفی کنیم.

هورمون‌ های تستوسترون و استروژن نفش حیاتی در بدن زن و مرد دارند. با این حال عدم تعادل این دو هورمون می‌ تواند باعث افزایش یا کم شدن نیاز جنسی شود. برخی از مواد غذایی در کاهش یا افزایش این هورمون‌ ها نقش اساسی دارند. شما می‌ توانید با یک رژیم غذایی مناسب، از افزایش میل جنسی جلوگیری کنید. در این بین بهتر است بدانید که مواد غذایی با طبع گرم باعث افزایش میل جنسی می‌ شوند.

گیاهانی که میل جنسی زنان را کاهش میدهند

گیاهان خاص برای کاهش میل جنسی زنان

بعضی خوراکی‌ ها مثل سیر و پیاز، موز، مشروبات الکلی، خرما، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب، زنجبیل، نارگیل، دانه‌ های روغنی، شکلات، مارچوبه، انجیر باعث افزایش میل جنسی می‌ شود. بنابراین کاهش استفاده از این مواد غذایی در کم شدن میل جنسی شما می‌ تواند موثر باشد.

در مقابل برگ کاهو، کلم، دانه تمبر هندی، خوردن دوغ تازه، برگ ریواس، عرق کاسنی، رازیانه، کافور، آب انار، سرکه، ترشیجات، ماست، کشک، پنیر، سویا، ذرت بو داده، کلم بروکلی، چغندر (لبو)، شیرین بیان، نعنا، سویا، میل جنسی را کاهش می‌ دهد.

مقاله پیشنهادی : ورزش مناسب دوران یائسگی

گیاهانی که میل جنسی را کاهش می دهند به نام آنافرودیسیک anaphrodisiacs شناخته می شوند. اغلب این داروهای گیاهی به دلایل دیگری تجویز می شوند ولی یکی از عوارض جانبی آن ها کاهش دهنده میل جنسی است. شناخت گیاهانی که میل جنسی را سرکوب می کنند می تواند در انتخاب گیاهان و مقابله با عوارض جانبی شان به شما کمک کند. گیاهان دارویی با وجودی که قرن هاست مورد استفاده قرار می گیرند ولی به عنوان یک درمان دارویی در نظر گرفته نمی شوند. همیشه قبل از مصرف هر گیاهی به هر دلیلی که باشد بهتر است با یک پزشک مشورت نمایید.

مقاله پیشنهادی : بهترین داروی گیاهی برای زود باردار شدن

انواع گیاهان کاهنده تمایلات جنسی

کاهش دهنده میل جنسی زنان، درخت پاکدامن یا پنج انگشت

رخت چسته یا پاکدامن Chaste tree که به نام پنج انگشت و با نام علمی Vitex agnus-castus شناخته می شود، در دانشنامه ها و دایرت المعارف های گیاهی، یکی از رایج ترین داروهای گیاهی آنافرودیسیک است. درخت این گیاه در مناطق جنگلی و خشک اروپا و آسیای غربی یافت می شود و به عنوان درمانی گیاهی برای متعادل سازی هورمون های مردان و زنان مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید : برای افزایش سایز سینه چه بخوریم؟

گیاه نعنا

مطالعات نشان می دهد جوهر نعنا خشک موجود در قرص نعنا سطح تستوسترون را کاهش می دهد و تحریک جنسی را به تاخیر می اندازد. بنابراین، در برخی از داروی کاهش میل زنان نیز استفاده می شود.

شکر و سویا

حتی مصرف زیاد مواد غذایی حاوی شکر میل جنسی را کم می کند. غذاهای شیرین باعث افزایش ناگهانی قند خون و کاهش تستوسترون می شوند که به طور مستقیم بر میل جنسی اثر منفی می گذارند.

سویا ماده غذایی طبیعی غنی از ریزمغذی هاست. این گیاه حاوی انواع پروتئین، قندها، چربی ها، ویتامین آ و ب، پتاسیم، کلسیم، منیزیم و … است. با این حال به دلیل داشتن فیتو استروژن ها کاهنده میل جنسی در زنان و مردان است چون باعث کاهش سطح تستوسترون می شود.

مقاله پیشنهادی : فهرست غذایی مناسب در دوران حاملگی

گیاهان دارویی افزاینده یا کاهنده قوای جنسی

غذاهای سرخ شده

اسیدهای چرب موجود در مواد غذایی سرخ شده به شدت بر میل جنسی تاثیر منفی می گذارد. چربی های هیدروژنه با تاثیر بر هورمون ها باعث کاهش سطح تستوسترون شده و حتی عامل بروز نقص در ساختمان اسپرم هستند. اسیدهای ترانس، گردش خون را کند می کنند و مانع نعوظ مردان می شوند. در زنان نیز تحریک پذیری را کم کرده و میل جنسی را پایین می آورند.

مقاله پیشنهادی : فواید دوچرخه سواری برای بانوان

کلم و پنیر

گیاه کلم گرچه نماد باروری است اما می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. کلم غنی از فیبر بوده و باعث تحریک دستگاه گوارش و نفخ می شود. از سوی دیگر کلم پخته بویی متصاعد می کند که خود کاهش دهنده میل جنسی است.

پنیر هم حاوی هورمون هایی به نام زنوسترون است که بر میل جنسی اثر منفی می گذارد. لبنیات همچنین حاوی سروتونین است که فرد را خواب آلوده می کند.

مقاله پیشنهادی : تمرینات کگل برای مردان

داروها و راهکارهایی برای کاهش میل جنسی

کاهش دهنده میل جنسی زنان، نیلوفر آبی یا نیمفه اودوراتا

به طور معمول به نام نیلوفر آبی water lily شناخته می شود. نیمفه اودوراتا Nymphea odorata به دلیل خواص دارویی زیادی که دارد مورد استفاده قرار می گیرد. از این گیاه به عنوان قابض، ضد عفونی کننده و درمان روده تحریک پذیر استفاده می شود. همچنین به عنوان داروی آرام بخش و ضد افسردگی تجویز می شود. اگر تصمیم به استفاده از عصاره نیلوفر آبی دارید حتما قبل از مصرف با پزشکتان مشورت نمایید.

کاهش دهنده میل جنسی زنان، کاریسا کارانداس ال

Carissa Carandas L که به نام توت بنگالی Bengal currant هم شناخته می شود، یک گیاه مشتق شده از خانواده اپوسیناسه apocynaceae از گیاهان دارویی هندی است. این گیاه معمولا برای رفع نارسایی کبد، اسهال، بی اشتهایی و درد گوش مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به عنوان یک داروی ضد افسردگی هم تجویز می شود.

مقاله پیشنهادی : بهترین ورزش برای درمان کبد چرب

کاهش دهنده میل جنسی زنان

کاهش دهنده میل جنسی زنان، ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان roots of the licorice با نام علمی Glycyrrhiza glabra یکی دیگر از گیاهان کاهش دهنده میل جنسی است. به گزارش دانشگاه سن دیگو کالیفرنیا University of California San Diego، ریشه شیرین بیان حاوی اجزایی است که می توانند تولید تستوسترون را مهار کنند و باعث کاهش میل جنسی در مردان و زنان شوند. بر اساس مطالعات انجام شده استفاده از حدود 25 گرم ریشه شیرین بیان تاثیر کاهش دهنده میل جنسی بسیار مشخصی دارد.

بیشتر بخوانید : راه های درمان افسردگی پس از زایمان

گیاهان کم کننده میل جنسی :

 • 1- 5/0 تا 1 گرم تخم سداب را بکوبید. سپس در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بگذارید تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار، هر بار یک فنجان میل کنید. البته توجه کنید که مصرف مقادیر زیاد سداب، سمی است. و باعث مسمومیت می شود.
 • 2 تا 4 گرم تخم یا میوه پنج انگشت را بکوبید. سپس در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بگذارید تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار، هر بار یک فنجان میل کنید.
 • روزی سه بار و هر بار یک تا دو فنجان آب انار ترش میل کنید.
 • روزی سه بار و هر بار یک فنجان آب ترنج (بالنگ) میل کنید.
 • حداقل روزی یک بار، مقداری عدس بپزید و همراه غذا میل کنید.

مقاله پیشنهادی : ورزش های مناسب در دوران قاعدگی

روش های کم کردن شهوت و میل جنسی

برخی دیگر از داروی گیاهی کاهش میل زنان : بید- شاهدانه- کافور- خشخاش- تاجریزی پیچ- انیسون- رازک- مریم گلی- نعنا فلفلی هستند.

راه های ساده برای درمان افزایش میل زنان

 • خود را به ورزش و کار و فعالیت های زیاد سرگرم کنید، ورزش و کار در کاهش غریزه ی جنسی اثر فوق العاده سودمندی دارد.
 • گردش و تفریح و کوهنوردی، از عواملی است که برای کاهش شهوت و تسکین نیروی جنسی نقش موثری دارد .
 • مطالعه، علاقه به کارهای فکری ، سرگرمی های هنری و خواندن سرگذشت قهرمانان علمی انسان را تا اندازه زیادی از شعاع خود خارج می کند و سرانجام این سرگرمی ها باعث کاهش نیروی جنسی می گردد.

روش های کم کردن شهوت و میل جنسی

 • سعی کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
 • از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
 • از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجه شدن با این امور چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید. دوستان در اینترنت مطالب خوبی پیدا می کنید که لزومی ندارد تصاویر منحرف کننده را نگاه کنید.
 • از دست زدن به اندام جنسی خود اجتناب کنید و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی آن ها را لمس نکنید. مخصوصا هنگامی که در رختخواب هستید.
 • هرگز به روی شکم نخوابید.

بیشتر بخوانید : رژیم غذایی مناسب برای درمان پروستات

علت کاهش میل زنان

میل جنسی زیاد منجر به بروز مشکلاتی از قبیل خودارضایی، اعتیاد به پورنوگرافی، بیش فعالی جنسی، اعتیاد جنسی و… می‌ شود و اغلب زندگی زناشویی را تحت تأثیر قرار می‌ دهد. در بسیاری مواقع افراد نمی‌ توانند به تنهایی مشکلات جنسی خود را برطرف کنند. مشاوره جنسی به شما کمک می‌ کند تا ضمن بهره‌ مندی از انواع روش‌ های متعادل سازی میل جنسی روابط زناشویی خود را بهبود بخشید. علاوه بر این روش‌ های آرام سازی و درمان استرس را به شما آموزش می‌ دهد.

مقاله پیشنهادی : حرکات یوگا برای کاهش استرس و اضطراب

کلید واژه های مرتبط : داروی گیاهی کاهش میل مردان و دمنوش گیاهی افزایش میل زنان و داروی گیاهی محرک زنان و علت کاهش میل زنان

چه میزان این مقاله کمک کننده بود؟

میانگین 3.1 / 5. تعداد نظرات 21

برای ارزش دهی به این مقاله پیشتاز باشید!

دیدگاهتان را بنویسید