بهترین ورزش ها بعد از عمل اسلیو معده

0
(0)

بسیاری از افراد تصور می کنند که پس از انجام عمل لاغری به هیچ وجه به شرایط پیش از عمل خود برنمی گردند. اما شرایط در دنیای واقعی کاملاً برخلاف این تصور است. بنابراین لزوم انجام حرکات ورزشی مناسب و مداوم در کنار تغذیه بعد از عمل اسلیو با نظر و مشورت پزشک وجود دارد تا بتوان مرحله ‌به ‌مرحله شرایط بدن را به وضعیت جدید پس از عمل عادت داد. بنابراین برای گرفتن تاثیر بیشتر پس از عمل جراحی لاغری، انجام حرکات ورزشی مداوم و منظم زیر نظر پزشک مهم است. در این مطلب از ورزش بلاگ همراه ما باشید تا بهترین ورزش ها بعد از عمل اسلیو معده را تحلیل کنیم.

مقاله پیشنهادی : عوارض و راهنمای جراحی اسلیو معده

بهترین برنامه ورزش بعد از عمل اسلیو معده

فواید ورزش بعد از جراحی لاغری

ورزش نقش مهمی در کمک به درمان چاقی، رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن، داشتن یک سبک زندگی سالم و حفظ وزن مورد نظر دارد. توصیه می شود که برای ایجاد برنامه ی ورزشی منظم که نیازهای منحصر به فرد شما از جمله ترجیحات شخصی، توانایی و اهداف شما برای کاهش وزن و یک سبک زندگی فعال سالم را برطرف می کند، با دکتر متخصص مشورت کنید.

از فواید قابل توجه ورزش پس از لاغری مربوط است به کاهش وزن بیشتر. ورزش بعد از جراحی کاهش وزن بسیار مهم است. هنگامی که وزن به سرعت کاهش می یابد، شامل از دست دادن عضله و کاهش چربی می شود. بدون عضله اضافه، سوخت و ساز بدن شما ممکن است کم شود و کاهش وزن اضافی را دشوارتر کند.

ورزش به حفظ و ساخت عضله کمک بسیاری می کند. از فواید دیگر ورزش نه تنها جسمی بوده بلکه روحی نیز است. زیرا انجام فعالیت بدنی منظم باعث می شود تا بعد از جراحی کاهش وزن احساس بهتری داشته باشید. ورزش انرژی شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند احساس نشاط بیشتری داشته باشید.

بیشتر بخوانید : ورزش هایی برای لاغری با توپ پیلاتس

فواید ورزش بعد از جراحی لاغری

مزایای ورزش پس از اسلیو معده

ورزش منظم باعث تقویت استخوان ها و قلب شما خواهد شد. سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و سطح قند خون شما را تنظیم می کند. حتی تمرینات سبکی مانند پیاده روی، می تواند انرژی بیشتری به شما بدهد. فایده ی دیگر تمرینات ورزشی، اثرگذاری هم بر ذهن و هم بر روح است. زیرا ورزش در مغز شما اندورفین تولید می کند که می تواند به شما در مبارزه با اضطراب و افسردگی کمک کند. زیرا جریان خون را به مغز افزایش می دهد.

به علاوه ورزش می تواند خلق و خوی شما را بهتر کند و ضریب هوشی شما را افزایش دهد. همچنین از کاهش سلامتی ناشی از افزایش سن جلوگیری کند. از جمله دیگر مزایای یک برنامه ورزشی بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده می توان به مواردی همچون: افزایش متابولیسم، کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی و برخی از انواع سرطان، افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس، کمک به حفظ قدرت، استقامت و توان عضلانی، جلوگیری از پوکی استخوان، کمک به توانایی برای انجام فعالیت های روزمره زندگی، بهبود و سلامت پوست، بهتر کردن خلق و خو، کاهش استرس و اضطراب و بهبود سلامت کلی بدن را اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی : درمان پرخوری عصبی

مزایای ورزش پس از اسلیو معده

ورزش مناسب بعد از اسلیو معده

مهم ترین سوالی که پس از انجام عمل لاغری معده مطرح می کنند این است که چه وقت و چه زمانی می توان بعد از انجام عمل اسلیو تمرینات ورزشی را آغاز کرد؟ در پاسخ باید گفت که درست بعد از جراحی. ولی مهم است که آن را آهسته انجام دهید. شروع پیاده روی های آرام و آهسته از روز بعد از عمل بسیار مهم است. در ادامه بهترین ورزش ها بعد از عمل اسلیو معده را به شما معرفی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید : تاثیر سونای خشک یا بخار برای لاغری

ورزش های مفید پس از جراحی لاغری

در ماه اول بدن همچنان در حال تطبیق خود با شرایط جدید و بعد از عمل است. بنابراین برای مراقبت بعد از عمل اسلیو معده و جلوگیری از بروز مشکلاتی همچون خونریزی های داخلی و یا عفونت ‌های خطرناک در محل بخیه ها و برش های جراحی به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی انجام ورزش های سنگین در دوران نقاهت عمل و یک ماه بعد از عمل اسلیو توصیه نمی شود.

در واقع باید به این نکته اشاره کرد که ماهیچه های شکمی و بافت چربی این اندام به علت دستکاری های انجام شده در وضعیت بسیار حساسی به سر می برند. بنابراین تحت هیچ شرایطی نباید دست به انجام تمریناتی زد که ماهیچه های شکم را درگیر می‌ کند. یکی از بهترین ورزش ها بعد از عمل اسلیو معده که در طی ماه اول توصیه می شود انجام پیاده روی در فواصل زمانی کوتاه و حتی چند روز یک بار اما مداوم و منظم است.

مقاله پیشنهادی : کاهش وزن با کالری شماری

ورزش مناسب بعد از اسلیو معده

پیاده روی بعد اسلیو معده

پیاده روی جزو بهترین ورزش ها بعد از عمل اسلیو معده است. زیرا می توانید بلافاصله پس از جراحی آن را شروع کنید. هر چند روز یکبار پیاده روی خود را یک دقیقه افزایش دهید. با عبور از مراحل اولیه می توان حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته (۳۰ دقیقه در روز، پنج روز در هفته) پیاده روی کنید. البته ورزش باید ضربان قلب شما را افزایش دهد. همچنین توصیه می شود برای ساخت و حفظ توده عضلانی و در عین حال تقویت بدن، تمرینات قدرتی را اضافه کنید. اما لطفاً حداقل تا شش هفته پس از جراحی، تمرینات قدرتی را شروع نکنید.

در ماه دوم این امکان برای بیماران فراهم است که آرام آرام و به مرور ساعات و مسافت پیاده روی و حتی دفعات آن را افزایش دهند. بنابراین خود را در شرایطی پر تحرک تر نسبت به ماه اول اما با احتیاط فراوان قرار دهند. تا به تدریج، فرد بتواند خود را شرایطی عادی همچون پیش از عمل قرار دهد.

بیشتر بخوانید : یک ساعت پیاده روی در خانه چند کالری میسوزاند ؟

پیاده روی بعد اسلیو معده

تمرین با دمبل بعد از اسلیو معده

وزنه برداری بعد از اسلیو معده می تواند شدید باشد. شما باید این حرکات را فقط پس از بهبودی خود در نظر بگیرید. اگر پزشکتان تایید کرد، چند ماه پس از جراحی، وزنه ‌ها را در تمرین خود بگنجانید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که بدن شما هنوز در حال بهبود است. بنابراین باید حتما به توصیه های پزشک جراح خود عمل کنید. هر دفعه بیش از ۱۵ دقیقه پیاده روی نکنید. پس از جراحی، بهتر است حدود 20 دقیقه در روز پیاده روی انجام دهید. به تدریج طی ۶ تا ۸ هفته آینده ورزش هایی شامل کاردیو و مقاومت را شروع کنید. اما به طور کلی باید تا ۶ هفته پس از جراحی از تمرینات سخت تر از راه رفتن پرهیز کنید.

مقاله پیشنهادی : حرکات بدنسازی با دمبل

تمرین با دمبل بعد از اسلیو معده

تمرین ایروبیک بعد از جراحی لاغری

در ماه سوم پس از عمل لاغری همچنان امکان انجام حرکات ورزشی سنگین و سخت و طاقت فرسایی که ماهیچه های متعدد بدن مخصوصاً شکم را درگیر می‌کند همچنان قدغن است. بنابراین فرد می تواند سه ماه پس از انجام عمل لاغری در باشگاه های ورزشی حاضر شود. اما نکته مهم این است که به جای انجام حرکات ورزشی سنگین باید به انجام تمرینات ایروبیک پرداخت. همچنین دویدن نیز در این ماه توصیه می‌ شود چرا که بدن قدرت خود را مجدداً به دست آورده است. بنابراین عمده ورزش های مفید که ۳ ماه پس از عمل اسلیو معده توصیه می‌ شود دویدن و ایروبیک است.

بیشتر بخوانید : پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر میکند ؟

تمرین ایروبیک بعد از جراحی لاغری

ورزش های مفید ۶ ماه پس از جراحی لاغری

پس از ۶ ماه از عمل معده، بیمار باید فعالیت های ورزشی خود را به ۳ تا ۵ مرتبه در هفته و هر بار به مدت ۴۵ دقیقه افزایش دهد. در این مدت بهتر است زمان بیشتری را صرف ورزش های استقامتی کرده تا عضلات شکم، پهلو، پا و بالا تنه تقویت شوند. در این مرحله بیمار قادر است فعالیت های چالش برانگیز تری را امتحان کند. همچنین بیماران می توانند ورزش ایروبیک و کیک بوکسینگ را نیز انجام دهند.

شنا

شنا کردن یکی از چربی سوزترین ورزش هاست و می تواند شروع خوبی برای فعالیت های ورزشی باشد. با این حال، ممکن است برای بسیاری سخت و طاقت فرسا به نظر برسد. از این رو بهتر است آهسته و پیوسته شنا کنید و از سریع شنا کردن بپرهیزید. ورزش شنا روش مناسبی برای افزایش ضربان قلب و کاهش استرس بیمار می باشد.

مقاله پیشنهادی : حرکات ورزشی در آب

یوگا

این ورزش به بیماران در افزایش متابولیسم، انعطاف پذیری و جریان خون که می تواند موجب تسریع بهبودی و کاهش وزن موثر شود، کمک شایانی کند.

ورزش های مفید ۶ ماه پس از جراحی لاغری

رقص

رقص برای لاغری یکی از شاد ترین روش های کاهش وزن است. می تواند علاوه بر چربی سوزی موجب تقویت استخوان ها، قلب، عضلات و روحیه شود.

مقاله پیشنهادی : چند ساعت رقص در روز باعث لاغری میشود؟

ورزش های استقامتی

وزنه برداری سبک و تحت نظر مربی ماهر می تواند موجب افزایش استقامت بدن و بهبود بیمار شود.

لیست کامل ورزش بعد از عمل بای پس معده

ورزش های مفید بعد گذشت یک سال از اسلیو معده

رسیدن به این مرحله یعنی در روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو، وزن زیادی را از دست داده و به اندام ایده آل خود نزدیک شده اید. ممکن است برخی بیماران با گذشت ۶ ماه از جراحی لاغری، بیش از ۵۰ کیلوگرم وزن کم می کنند. اکنون می توانید فعالیت های شدید تری را به منظور حفظ وزن کنونی و جلوگیری بازگشت وزن پس از جراحی لاغری آغاز کنید. کوهنوردی، دو، دوچرخه سواری فعالیت هایی هستند که می توانند به کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام کمک کنند.

بیشتر بخوانید : بهترین روش تبدیل چربی به عضله

ورزش روی تردمیل

راه رفتن، سپس دویدن یا راه رفتن سریع که با وقفه و فاصله همراه است، موجب افزایش متابولیسم بدن و سوختن چربی ها می شود. ورزش های اینتروال تاثیر بسیاری در اب کردن سریع شکم و پهلوها دارند.

ورزش های مفید بعد گذشت یک سال از اسلیو معده

نکات مهم ورزش بعد از اسلیو معده

  • ابتدا حتما اجازه دهید برش های جراحی شما بهبود یابد.
  • به یاد داشته باشید که اگر ورزش نکنید ممکن است به هیچ عنوان وزن کم نکنید.
  • در آپارتمان ها و پاساژ ها به جای آسانسور از پله ها استفاده کنید. ماشین یا دیگر وسیله نقلیه خود را تا جایی که ممکن است دور از مقصد خود پارک کنید و پیاده روی کنید. تا جایی که می توانید راه بروید. حتی در منزل از استفاده از کنترل از راه دور خودداری کنید و بلند شوید و کانال را عوض کنید. هنگام ورزش به موسیقی انگیزشی مورد علاقه خود گوش دهید تا لذت لحظات دو چندان شود. پیاده روی در مرکز خرید، ایروبیک، رقصیدن یا شنا را امتحان کنید.
  • برای اینکه هنگام ورزش احساس راحتی کنید، لباس و کفش ورزشی راحت بپوشید. یک کیف ورزشی همراه خود داشته باشید تا بتوانید بعد از کار مستقیماً به باشگاه بروید. در نهایت نیز توصیه می شود که یک برنامه هفتگی اتخاذ کنید.
  • باید به نوشیدن آب و هیدراته ماندن نیز توجه فراوانی کنید. وقتی مایعات کافی نمی نوشید پوست خشک و شل می شود. زیرا بدن مایعات را از سطح پوست دور می کند و آن را به اندام های ضروری تر هدایت می کند. کم آبی پوست باعث می شود پوست چروکیده تر به نظر برسد. این امر می تواند پوست شل را بدتر از آنچه هست نشان دهد.
  • اگر به طور منظم برای لاغری بعد از عمل اسلیو، ورزش می کنید باید روی عضله سازی تمرکز کنید. همان گونه اشاره شد ورزش هایی مانند کاردیو، وزنه برداری و تمرینات قدرتی برای عضله سازی عالی هستند. وقتی عضله زیر پوستتان سفت و سخت باشد، پوست شما شل به نظر نمی رسد.

مقاله پیشنهادی : راه های جلوگیری از شل شدن پوست بعد از رژیم

نکات مهم ورزش بعد از اسلیو معده

مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده

در پایان باید به چند نکته اساسی در خصوص انجام تمرینات ورزشی بعد از انجام عمل جراحی لاغری و در دوران نقاهت پس از عمل توجه کرد. اولین مورد به مداوم بودن تمرینات و انجام حرکات ورزشی است. زیرا انجام دوره‌ ای و موقتی تمرینات ورزشی به هیچ عنوان نمی تواند تأثیر واقعی بر این سبک جدید از زندگی و حتی بر روی چربی های شکم داشته باشد. بنابراین باید برنامه ی تمرینات ورزشی پس از انجام عمل لاغری وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید : برنامه‌ ی تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان

مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده

پس باید به موازات انجام حرکات ورزشی برنامه غذایی سالمی را نیز عملی کنید. در نهایت نیز باید صبور باشید زیرا با یک یا دو جلسه تمرینی نمی توان انتظار رسیدن به اندام ایده آل را داشت. بنابراین باید استقامت کافی را به خرج داد تا در نهایت امر تمامی اثرات انجام عمل جراحی لاغری به بهترین شکل ممکن خود را نشان دهد. همچنین فرد متقاضی نیز به سبک زندگی جدید بر اساس انجام حرکات ورزشی مداوم و منظم عادت کند.

1. بعد از عمل اسلیو در ماه چند کیلو وزن کم میشود؟

کاهش وزن پس از جراحی اسلیو معده در افراد متفاوت است. یعنی هیچ دو بیماری بعد از انجام دادن این عمل به یک میزان و در یک سیکل خاص وزن کم نمی کنند.

کلیدواژه های مرتب : مراقبت های قبل از عمل اسلیو و مشروب بعد از عمل اسلیو و پشیمانی بعد از عمل بای پس معده


چه میزان این مقاله کمک کننده بود؟

میانگین 0 / 5. تعداد نظرات 0

برای ارزش دهی به این مقاله پیشتاز باشید!

دیدگاهتان را بنویسید