بهترین مواد غذایی ضد سرطان

1
(1)

رژیم غذایی ضد سرطان استراتژی مهمی است که می توانید برای کاهش خطر ابتلا به سرطان از آن استفاده کنید. به عنوان مثال، محققان توصیه می کنند که روزانه حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات بخورید. مقدار مناسبی از غذا را برای حفظ وزن مناسب مصرف کنید. علاوه بر این، محققان دریافته‌ اند که غذاهای خاصی که از سرطان جلوگیری می‌ کنند، ممکن است بخش مهمی از رژیم غذایی ضد سرطان باشند. آنچه می خورید می تواند به شدت بر بسیاری از جنبه های سلامتی شما تأثیر بگذارد. از جمله خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت و سرطان. پس در این مقاله از ورزش بلاگ چند نوع از بهترین مواد غذایی ضد سرطان را معرفی خواهیم کرد.

تحقیقات نشان داده است که رشد سرطان، به شدت تحت تأثیر رژیم غذایی شما قرار دارد. بسیاری از غذاها حاوی ترکیبات مفیدی هستند که می توانند به کاهش رشد سرطان کمک کنند. همچنین چندین مطالعه وجود دارد که نشان می‌ دهد مصرف بیشتر برخی غذاها می‌ تواند با کاهش خطر ابتلا به این بیماری مرتبط باشد.

مقاله پیشنهادی : تنظیم هورمون های زنانه با تغذیه

بهترین رژیم غذایی ضد سرطان

فهرست مواد غذایی ضد سرطان

در زیر انواع خوراکی های مناسب برای پیشگیری از سرطان و بهترین مواد غذایی ضد سرطان را نام برده ایم :

ماهی ضد سرطان

ماهی های چرب، مانند سالمون، ماهی تن و شاه ماهی، حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند. نوعی اسید چرب که با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات مرتبط است. اگر در حال حاضر ماهی نمی خورید، ممکن است آن را به رژیم غذایی ضد سرطان خود اضافه کنید. یکی دیگر از راه های افزودن امگا 3 به رژیم غذایی، خوردن دانه کتان است.
فعال باشید و در رژیم غذایی خود جای بیشتری برای مواد غذایی ضد سرطان پروستات ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید : رژیم لاغری نیمه گیاهخواری

فهرست مواد غذایی ضد سرطان

سیر در رژیم غذایی ضد سرطان

تحقیقات نشان می دهد که سیر یکی از بهترین مواد غذایی ضد سرطان است. چندین مطالعه بزرگ نشان داده است کسانی که سیر بیشتری می خورند کمتر در معرض ابتلا به انواع سرطان هستند. به ویژه در اندام های گوارشی مانند مری، معده و روده بزرگ. ترکیبات موجود در سیر های تند ممکن است مانع از کارکرد مواد سرطان زا در بدن شما شوند یا از تکثیر سلول های سرطانی جلوگیری کنند.

مقاله پیشنهادی : رژیم غذایی مزاج صفراوی

سیر در رژیم غذایی ضد سرطان

مصرف دارچین

دارچین به دلیل فواید سلامتی خود، از جمله توانایی آن در کاهش قند خون و کاهش التهاب، شناخته شده است. علاوه بر این، برخی از مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان داده‌ اند که دارچین ممکن است به جلوگیری از گسترش سلول‌ های سرطانی کمک کند. یک مطالعه نشان داد که عصاره دارچین می تواند گسترش سلول های سرطانی را کاهش داده و باعث مرگ آنها شود. اسانس دارچین رشد سلول های سرطانی سر و گردن را سرکوب می کند. همچنین اندازه تومور را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این مطالعات نشان داد که عصاره دارچین باعث مرگ سلولی در سلول های تومور می شود و میزان رشد و گسترش تومورها را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید : ورزش و بیماری کرون

گنجاندن 1/2 تا 1 قاشق چایخوری (2 تا 4 گرم) دارچین در رژیم غذایی شما در روز و یا درست کردن یک نوشیدنی ضد سرطان ممکن است برای پیشگیری از سرطان مفید باشد . به علاوه فواید دیگری مانند کاهش قند خون و کاهش التهاب را نیز به همراه داشته باشد. با این حال، برای درک اینکه چگونه دارچین ممکن است بر رشد سرطان در انسان تأثیر بگذارد، به مطالعات بیشتری نیاز است.

مقاله پیشنهادی : غذاهای مفید برای افراد دیابتی

مصرف دارچین ضد سرطان

توت ها برای مبارزه با سرطان

مصرف انواع توت به عنوان یک خوراکی خوشمزه و یکی از بهترین مواد غذایی ضد سرطان، توصیه می شود. توت ها حاوی آنتی اکسیدان های قوی هستند. به این معنی که می توانند فرآیند طبیعی را در بدن که باعث ایجاد رادیکال های آزاد می شود و می تواند به سلول های شما آسیب برساند، متوقف کند. ترکیبات موجود در توت ها همچنین ممکن است به جلوگیری از رشد یا گسترش سرطان کمک کند. بنابراین، به عنوان بخشی از رژیم غذایی ضد سرطان خود، یک مشت زغال اخته، تمشک، توت فرنگی یا هر کدام که مورد علاقه شماست از این خانواده بزرگ میوه های شفابخش انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید : ورزش مناسب برای تنظیم قاعدگی

توت ها برای مبارزه با سرطان

گوجه فرنگی برای محافظت در برابر سرطان پروستات

برخی تحقیقات نشان داده اند که گوجه فرنگی ممکن است به محافظت از مردان در برابر سرطان پروستات کمک کند. میوه قرمز آبدار می تواند به محافظت از DNA در سلول های شما در برابر آسیب هایی که منجر به سرطان می شود، کمک کند. گوجه فرنگی حاوی غلظت بالایی از یک آنتی اکسیدان موثر به نام لیکوپن است. بدن شما ممکن است لیکوپن را از غذاهای فرآوری شده گوجه فرنگی مانند سس جذب کند. به این معنی که ماکارونی سبوس دار با سس کچاپ خانگی می تواند راهی خوشمزه برای دریافت غذاهای ضد سرطان باشد.

مقاله پیشنهادی : بهترین مواد غذایی برای درمان یبوست

گوجه فرنگی برای محافظت در برابر سرطان پروستات

مصرف آجیل

تحقیقات نشان داده است که خوردن آجیل ممکن است با کاهش خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان مرتبط باشد. به عنوان مثال، یک مطالعه انجام شد و نشان داد که خوردن مقدار بیشتری آجیل با کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان مرتبط است. همچنین مصرف منظم آجیل با کاهش خطر ابتلا به سرطان‌ های کولورکتال، پانکراس و آندومتریوز مرتبط است. مطالعات دیگر نشان داده اند که انواع خاصی از آجیل ممکن است با کاهش خطر سرطان مرتبط باشد. به عنوان مثال، آجیل سرشار از سلنیوم است که ممکن است به محافظت در برابر سرطان ریه در افرادی که سطح سلنیوم پایینی دارند کمک کند.

این نتایج نشان می دهد که افزودن یک وعده آجیل به رژیم غذایی شما در هر روز ممکن است خطر ابتلا به سرطان را در آینده کاهش دهد. با این حال، مطالعات بیشتری در انسان مورد نیاز است تا مشخص شود که آیا آجیل مسئول این ارتباط است یا اینکه آیا عوامل دیگری نیز دخیل هستند.

بیشتر بخوانید : تغذیه مناسب برای بیماری هپاتیت

مصرف آجیل برای پیشگیری از سرطان

مصرف روغن زیتون

روغن زیتون سرشار از فواید سلامتی و یکی از بهترین مواد غذایی ضد سرطان است. بنابراین جای تعجب نیست که یکی از اصلی ترین مواد غذایی مدیترانه ای است. چندین مطالعه حتی نشان داده اند که مصرف بیشتر روغن زیتون ممکن است به محافظت در برابر سرطان کمک کند. یک بررسی نشان داد، افرادی که بیشترین مقدار روغن زیتون را مصرف می‌ کنند، در مقایسه با افرادی که کمترین میزان روغن زیتون را مصرف می‌ کنند، در معرض خطر کمتری برای ابتلا به سرطان سینه و سرطان دستگاه گوارش هستند. مطالعه دیگری نشان داد که مناطقی که روغن زیتون مصرف بیشتری دارند، میزان سرطان روده بزرگ کاهش یافته است.

تعویض روغن های دیگر در رژیم غذایی با روغن زیتون راهی ساده برای استفاده از مزایای سلامتی آن است. می توانید آن را روی سالاد و سبزیجات پخته بریزید. یا سعی کنید از آن در پخت گوشت، ماهی یا مرغ استفاده کنید. اگرچه این مطالعات نشان می دهد که ممکن است بین مصرف روغن زیتون و سرطان ارتباط وجود داشته باشد. احتمالاً عوامل دیگری نیز دخیل هستند. مطالعات بیشتری برای بررسی اثرات مستقیم روغن زیتون بر سرطان در افراد مورد نیاز است.

مقاله پیشنهادی : ورزش مناسب برای تقویت ریه

مصرف روغن زیتون راهی برای مبارزه با سرطان

مصرف سبزیجات ضد سرطان

سبزیجات گروهی که حاوی کلم بروکلی، کلم و گل کلم هستند، ممکن است برای مبارزه با سرطان مفید باشند. محققان دریافته‌ اند که اجزای موجود در این سبزیجات می‌ توانند از شما در برابر رادیکال‌ های آزاد که به DNA سلول‌ های شما آسیب می‌ رسانند، محافظت کنند. آنها همچنین ممکن است از شما در برابر مواد شیمیایی سرطان زا محافظت کنند. به کند کردن رشد تومورها کمک کنند و سلول های سرطانی را تشویق به مرگ کنند. آنها یک مکمل خوشمزه و سالم برای رژیم ضد سرطانی شما هستند.

بیشتر بخوانید : راه های درمان زخم معده

مصرف سبزیجات ضد سرطان

پیشگیری از سرطان با چای سبز

برگ‌ های گیاه چای (Camellia sinensis) حاوی آنتی‌ اکسیدان‌ هایی به نام کاتچین است. این ماده ممکن است به روش‌ های مختلفی از سرطان از جمله جلوگیری از آسیب رادیکال‌ های آزاد به سلول‌ ها کمک کند. کاتچین های موجود در چای می توانند تومورها را کوچک کرده و رشد سلول های تومور را کاهش دهند. برخی مطالعات روی انسان ها نوشیدن چای را با کاهش خطر ابتلا به سرطان و نوشيدني ضد سرطان براي خانم ها مرتبط دانسته اند. چای سبز و سیاه هر دو حاوی کاتچین هستند. اما آنتی اکسیدان های بیشتری را از چای سبز دریافت خواهید کرد. بنابراین ممکن است بخواهید یک فنجان یا بیشتر در روز را در مواد غذايي ضد سرطان سينه خود در نظر بگیرید.

مقاله پیشنهادی : مواد غذایی غضروف ساز

پیشگیری از سرطان با چای سبز

میوه های خانواده مرکبات

مصرف مرکباتی مانند لیمو، لیموترش، گریپ فروت و پرتقال در برخی مطالعات با کاهش خطر ابتلا به سرطان مرتبط است. یک مطالعه بزرگ نشان داد که مصرف مقدار بیشتری از مرکبات، باعث می شود که کمتر در معرض ابتلا به سرطان‌ های دستگاه گوارش و دستگاه تنفسی فوقانی قرار بگیریم. همچنین مصرف بیشتر مرکبات با کاهش خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده مرتبط است. در نهایت، مصرف زیاد مرکبات، یا حداقل سه وعده در هفته، خطر ابتلا به سرطان معده را تا 28 درصد کاهش می‌ دهد. به عبارتی مرکبات قویترین ضد سرطان معده هستند.

این مطالعات نشان می دهد که گنجاندن چند وعده مرکبات در رژیم غذایی در هفته ممکن است خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را کاهش دهد. البته به خاطر داشته باشید که در این مطالعات عوامل دیگری را که ممکن است دخیل باشند در نظر نمی گیرند. مطالعات بیشتری در مورد چگونگی تأثیر مرکبات به طور خاص بر رشد سرطان مورد نیاز است.

بیشتر بخوانید : بهترین رژیم غذایی درمان کبد چرب

میوه های خانواده مرکبات برای مبارزه با سرطان

غلات کامل در خط مقدم مبارزه با سرطان

به گفته موسسه تحقیقات سرطان آمریکا، غلات کامل حاوی اجزای زیادی هستند که ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند. از جمله فیبر و آنتی اکسیدان ها. یک مطالعه بزرگی شامل نیم میلیون نفر نشان داد که مصرف بیشتر غلات کامل ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد. بنابراین آنها را به یکی از بهترین مواد غذایی در دسته مواد غذایی برای مبارزه با سرطان تبدیل کند. بلغور جو دوسر، جو، برنج قهوه ای و نان و پاستا سبوس دار همه نمونه هایی از غلات کامل هستند.

مقاله پیشنهادی : رژیم گلوتن فری

غلات کامل برای مبارزه با سرطان

کاهش خطر سرطان با زردچوبه

این ادویه نارنجی رنگ که جزء اصلی در کاری هندی است. حاوی ماده‌ ای به نام کورکومین است که ممکن است در کاهش خطر سرطان مفید باشد. به گفته انجمن سرطان آمریکا، کورکومین می تواند در مطالعات آزمایشگاهی برخی از انواع سلول های سرطانی را مهار کند. سرعت گسترش سرطان را کاهش دهد یا تومورها را در برخی از حیوانات کوچک کند. این ماده ضد سرطان را به راحتی در خواربار فروشی ها پیدا می کنید. می توانید از آن در دستور العمل های مختلفی در رژیم غذایی ضد سرطان و به عنوان قوی ترین معجون ضد سرطان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : میزان پروتئین مورد نیاز بدن

کاهش خطر سرطان با زردچوبه

اضافه کردن سبزیجات سبز برگ به رژیم غذایی ضد سرطان

سبزیجات سبز رنگ مانند اسفناج و کاهو منابع خوبی از آنتی اکسیدان های بتاکاروتن و لوتئین هستند. مطالعات نشان داده اند که مواد شیمیایی موجود در غذاهای ضد سرطان رشد برخی از سلول سرطانی را محدود می کند.

مقاله پیشنهادی : رژیم غذایی برای رفع جوش صورت

سبزیجات سبز برگ در رژیم غذایی ضد سرطان

جلوگیری از گسترش سرطان با انگور

پوست انگور قرمز منبع غنی از آنتی اکسیدانی به نام رسوراترول است. آب انگور و شراب قرمز نیز حاوی این آنتی اکسیدان هستند. به گفته موسسه ملی سرطان، رسوراترول ممکن است در جلوگیری از شروع یا گسترش سرطان مفید باشد. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که رشد بسیاری از انواع سلول های سرطانی را محدود می کند.

بیشتر بخوانید : ورزش هایی برای جلوگیری از افتادگی رحم

جلوگیری از گسترش سرطان با انگور

لوبیاهای ضد سرطان

برخی از میوه ها و سبزیجات و سایر غذاهای گیاهی به دلیل داشتن منابع خوب آنتی اکسیدان ها شناخته می شوند. اما لوبیا اغلب به طور ناعادلانه ای از تصویر حذف می شوند. برخی از لوبیاها، به ویژه لوبیا چیتی و قرمز، منابع آنتی اکسیدان هستند. پس باید در رژیم غذایی ضد سرطان شما گنجانده شوند. به گفته انجمن سرطان آمریکا، لوبیاها همچنین حاوی فیبر هستند که ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان نیز کمک کند.

مقاله پیشنهادی : خوراکی های مفید برای باز شدن قاعدگی

لوبیاهای ضد سرطان

همانطور که تحقیقات جدید همچنان در حال ظهور است، به طور فزاینده ای مشخص شده است که رژیم غذایی شما می تواند تأثیر زیادی بر خطر ابتلا به سرطان داشته باشد. اگرچه غذاهای زیادی وجود دارند که پتانسیل کاهش گسترش و رشد سلول های سرطانی را دارند. تحقیقات فعلی محدود به مطالعات آزمایشگاهی، حیوانات و مشاهده است. برای درک اینکه چگونه غذا های مضر برای سرطان ممکن است مستقیماً بر رشد سرطان در انسان تأثیر بگذارند، به مطالعات بیشتری نیاز است. در این میان، این یک شرط مطمئن است که یک رژیم غذایی غنی از غذاهای کامل، همراه با یک سبک زندگی سالم، بسیاری از جنبه های سلامتی شما را بهبود می بخشد.

منبع : سایت هلث لاین

چه میزان این مقاله کمک کننده بود؟

میانگین 1 / 5. تعداد نظرات 1

برای ارزش دهی به این مقاله پیشتاز باشید!

دیدگاهتان را بنویسید